Zbiórka książek i chemii dla szkół na Litwie zorganizowana przez Bank Zachodni WBK - Kurier Ostrowiecki

Zbiórka książek i chemii dla szkół na Litwie zorganizowana przez Bank Zachodni WBK

Pracownicy Banku Zachodniego WBK  zwracają się  z prośbą do mieszkańców miasta Ostrowca Św. i okolic o wsparcie inicjatywy pomocowej na rzecz polskiego gimnazjum w Ejszyszkach na Litwie, szkoły z silnie zakorzenionymi tradycjami wspierania i kultywowania polskości, istniejącej, wg źródeł historycznych, już od początków XVI wieku.

W ramach zbiórki przyjmowane są materiały biurowe, książki i chemia.

Dyrektor Szkoły zwrócił się ze skromnym apelem o pomoc do Fundacji Odra Niemen, z którą bank chce przeprowadzić akcję. Inicjatywa ma objąć zbiórkę potrzebnych artykułów i funduszy, oraz zaoferowanie naszej pracy już na miejscu w szkole (planujemy pomalować sale i boiska, być może także zorganizować małą biblioteczkę). Budżet ostrowieckiej placówki jest ograniczony, natomiast potrzeby są duże. Pracownicy ostrowieckiego oddziału liczą, że wspólnym wysiłkiem uda się zebrać dobra materialne i fundusze, aby choć trochę wesprzeć szkołę w codziennym funkcjonowaniu i w jej misji.

Dowolne wpłaty można dokonywać na konto: 23 1090 1522 0000 0001 2313 8526    z dopiskiem: Wsparcie dla Szkoły Polskiej w Ejszyszkach na Litwie (zostaną przeznaczone głównie na zakup farb do wnętrz i podłóg, ale też do pomalowania nawierzchni boiska, oraz na pozostałe prace odświeżające teren szkoły).

Szkole zostaną przekazane następujące artykuły:

– polskie książki.

– książki dla dzieci 4-6 klas.

– literatura programowa na DVD

– czasopisma dla dzieci i młodziezy

– literatura piękna współczesnych autorów.

– środki czystości : płyny do zmywarki, płyn dezynfekujący, preparaty myjące do glazury, podłóg, proszki do prania

– Artykuły papiernicze : zeszyty, segregatory,  koszulki, długopisy, atrament do drukarek czarny i kolorowy, papier do drukarek A4/A3.

-naczynia : Sztućce, kubeczki, czajnik elektryczny.

Artykuły można dostarczyć do 2 oddziału BZ WBK w Ostrowcu Świętokrzyskim przy ul. Rynek 9, lub organizatorzy zbiórki proszą o kontakt telefoniczny z dyrektorem placówki, który odbierze materiały z dowolnej lokalizacji.

Zbiórka trwa do 15 października 2015 roku.

image002image003

Bądź pierwszym, który to skomentuje. Wyraź swoją opinię. on "Zbiórka książek i chemii dla szkół na Litwie zorganizowana przez Bank Zachodni WBK"

Napisz swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


*