"Chreptowicz" najlepszy w województwie - Kurier Ostrowiecki


„Chreptowicz” najlepszy w województwie

LO Nr II im. J. Chreptowicza  jest  najlepszą w województwie świętokrzyskim szkołą, której uczniowie wykazali się kompetencjami zarządzania autorskim projektem społecznym.

Ranking Szkół Kompetencji Przyszłości uwzględnił 150 placówek o najlepszych rezultatach spośród 1065 szkół ponadgimnazjalnych, których uczniowie zgłosili udział w pierwszej edycji olimpiady „Zwolnieni z teorii” w roku szkolnym 2014/2015. Uczniowie ostrowieckiego „Chreptusa” uplasowali swoje liceum na 13. miejscu w Polsce. W rankingu nie uwzględniono żadnej innej szkoły z województwa świętokrzyskiego, poza LO im. J. Śniadeckiego w Kielcach, które znalazło się na 59. miejscu.

– To dla nas ogromne wyróżnienie, że dostaliśmy się na tę prestiżową listę rankingu i że zajęliśmy na niej wysoką pozycję – mówi Natalia Kępińska, uczennica LO Nr II w Ostrowcu Świętokrzyskim.

Ranking docenia te szkoły, które sprzyjają zaangażowaniu społecznemu i rozwojowi kompetencji praktycznych uczniów, a uczniowie tych szkół wykazali się nimi. Jak podkreśla organizator olimpiady „Zwolnieni z Teorii”, Marcin Bruszewski, wyróżnione szkoły udowodniły, że stwarzają miejsce na rozwój umiejętności pracy w zespole, skutecznego komunikowania się czy umiejętności angażowania innych do działania. – To są kompetencje przyszłości – powiedział.

27.11.2015_1c

– Nasza młodzież świetnie poradziła sobie z wyzwaniem zarządzania własnym projektem nazwanym „Kontur”, z wyzwaniem autoprezentacji i współpracy w zespole – mówi dyrektor szkoły, Sławomir Miszczuk. – Jesteśmy bardzo dumni, że mamy tak kreatywną, komunikatywną i przedsiębiorczą młodzież, której społeczne umiejętności są w dzisiejszych czasach bardzo cenione. Taka młodzież zawsze zasługuje na wsparcie.

Uczniowie „Chreptowicza”: Adrianna Rojek, Natalia Kępińska, Iga Świercz i Piotr Brociek, zostali laureatami olimpiady Zwolnieni z Teorii i w kwietniu na Wielkim Finale w Warszawie odebrali dwie najwyższe nagrody: Złoty Wilk za najlepszy projekt w stylu dowolnym w Polsce i Złoty Wilk za najlepszy projekt dla społeczności lokalnej w Polsce. Wyróżnienia „Wilki” są przyznawane przez Kapitułę, w skład której wchodzą osobistości świata biznesu, mediów i organizacji społecznych. Podczas gali główne nagrody wręczyli uczniom m. in. Prezydent RP i Minister Edukacji Narodowej.

– W ramach naszego projektu organizowaliśmy dla swoich rówieśników warsztaty z przedsiębiorczości i kultury – mówi Adrianna Rojek. – Chodziło nam o to, żeby ożywić rodzinne miasto, a mieszkańców zachęcić do działania.

Licealiści z „Chreptowicza” otrzymali również międzynarodowe Certyfikaty Social Wolves, które są bardzo cenione przez pracodawców, szczególnie w Stanach Zjednoczonych i krajach zachodniej Europy.

„Zwolnieni z Teorii” to interdyscyplinarna olimpiada pod patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej, objęta patronatem medialnym przez „Rzeczpospolitą”.

Foto i źródło: Starostwo powiatowe w Ostrowcu Św.

Bądź pierwszym, który to skomentuje. Wyraź swoją opinię. on "„Chreptowicz” najlepszy w województwie"

Napisz swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


*