FamilyCup w grudniu na Rawszczyźnie - Kurier Ostrowiecki

FamilyCup w grudniu na Rawszczyźnie

Mistrzostwa Polski w pływaniu dla amatorów FamilyCup po raz kolejny zawitają do Ostrowca Św. Zawody odbędą się 12 grudnia na Pływalni Rawszczyzna. Tradycyjnie na uczestników ostrowieckich mistrzostw czekać będą liczne i cenne nagrody rzeczowe.

Mistrzostwa FamilyCup w pływaniu rozgrywane będą po raz dziewiąty, a w Ostrowcu Św. po raz ósmy. W zawodach uczestniczyć mogą wyłącznie osoby, które nie posiadają licencji zawodniczej Polskiego Związku Pływackiego i zamieszkują na stałe lub czasowe w Polsce.

W zawodach obowiązują następujące kategorie wiekowe, z dodatkowym podziałem kobiety – mężczyźni: A (2009 i młodsi), B (2008-2007), C (2006-2005), D (2004-2003), E (2002-2000), F (1999-1996), G (1995-1986), H (1985-1976), I (1975-1966), J (1965 i starsi). Przy zgłoszeniu się co najmniej 3 osób powyżej 61 lat będzie rozegrana dodatkowa kategoria.

Wyścigi we wszystkich  kategoriach  wiekowych  odbywać  się  będą  na  dystansie 25 metrów, z wyjątkiem kategorii przedszkolaków 12,5 m. Sztafeta rodzinna rozgrywana będzie na dystansie 4 x 25m (gdzie jeden z trzech zawodników płynie dystans dwukrotnie).

W zawodach obowiązywać będzie system wyścigów seriami na czas (ręczny pomiar czasu). Zawody będą rozgrywane w stylu dowolnym, co w tym przypadku oznacza każdy ze znanych stylów, czyli może to być kraul, żabka, grzbiet, delfin lub motylek. Zawodnicy  mogą  rozpoczynać start od skoku do  wody ze słupka lub z wody przy ścianie basenu.

Nowością w tym roku będzie konkurencja 100m stylem zmiennym OPEN Kobiet i Mężczyzn bez podziału na kategorie wiekowe. Zawodnik będzie musiał przepłynąć czterema stylami po 25m w kolejności: – styl motylkowy, grzbietowy, klasyczny, kraul.

Osoby, które zajmą miejsca na podium (I-III) – w każdej kategorii wiekowej -otrzymają pamiątkowy puchar. Pamiątkowe dyplomy wręczane będą za miejsca I-VI. Nagrody rzeczowe będą natomiast losowanie pośród wszystkich uczestników. Obecność na losowaniu nagród jest obowiązkowa. Tradycyjnie w Ostrowcu Św. na specjalną nagrodę będzie również mogła liczyć najlepsza sztafeta rodzinna.

Zgłoszenia do zawodów można kierować bezpośrednio do organizatora krajowego mistrzostw na stronie internetowej www.familycup.com.pl lub na załączonym formularzu do organizatora regionalnego na adres e-mail biuro@mosir.ostrowiec.pl.

Bądź pierwszym, który to skomentuje. Wyraź swoją opinię. on "FamilyCup w grudniu na Rawszczyźnie"

Napisz swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


*