Świętokrzyski Bank Żywności z nowymi dachami - Kurier Ostrowiecki


Świętokrzyski Bank Żywności z nowymi dachami

Budynki magazynowe przy al. 3-go Maja w Ostrowcu Św., użytkowane przez Świętokrzyski Bank Żywności zostały zadaszone nowymi dachami. Inwestorem była Gmina Ostrowiec Św. – właściciel obiektów.

Na magazynach wykonano dachy dwuspadowe, pokryte blachą trapezową powlekaną w kolorze brązowym. Więźba dachów ma konstrukcję drewnianą, zabezpieczoną impregnatem ogniochronnym. Wykonana została także instalacja odgromowa i wentylacyjna. Koszt inwestycji – to ponad 260 tys. złotych. Wykonawcą zadania był Zakład Usług Miejskich. Czas realizacji zadania wraz z wykonaniem projektu budowlanego i procedowaniem pozwolenia na budowę wyniósł 8 miesięcy.

Stare dachy przeciekały i towar unijny był zalewany – mówi prezes Świętokrzyskiego Banku Żywności Maria Adamczyk. – Gdyby nie te nowe dachy to przez kolejnych pięć lat nie moglibyśmy przyjmować towarów unijnych, a pokrzywdzeni byliby głównie ludzie biedni, bo to oni korzystają z naszej pomocy. Dzisiaj widzimy na magazynach piękne dachy, a jest to  zasługa Pana prezydenta Jarosława Górczyńskiego.

Obiekty w których znajduje się bank żywności są własnością Gminy Ostrowiec i dlatego postanowiliśmy zadbać o te budynki – mówi prezydent Ostrowca Świętokrzyskiego Jarosław Górczyński.- Świętokrzyski Bank Żywności działa bardzo prężnie, a warto zauważyć, że otoczenie wokół niego zmienia się na lepsze. Jest to też wizytówka naszego miasta, ponieważ w pobliżu przebiega droga krajowa. Ja serdecznie dziękuje pani prezes Marii Adamczyk. Dziękuje także panu dyrektorowi Zbigniewowi Wesołowskiemu, który nadzorował prace związane z wymianą dachów.

Foto: Urząd Miasta Ostrowiec Św.

 

Bądź pierwszym, który to skomentuje. Wyraź swoją opinię. on "Świętokrzyski Bank Żywności z nowymi dachami"

Napisz swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


*