67-letni mężczyzna uratowany przed wychłodzeniem - Kurier Ostrowiecki

67-letni mężczyzna uratowany przed wychłodzeniem

W środę po południu dzielnicowy z Komendy Powiatowej Policji w Ostrowcu Świętokrzyskim mł.asp. Tomasz Kuczun podczas wspólnego patrolu z funkcjonariuszami Straży Miejskiej, w jednym z pustostanów na terenie miasta znalazł 67 – letniego mężczyznę, który znajdował się w okolicznościach zagrażających jego życiu. Mężczyźnie udzielono niezbędnej pomocy, po czym został przewieziony do szpitala.

Policjanci każdego roku wraz z nadejściem chłodniejszych nocy patrolują miejsca, w których mogą przebywać osoby bezdomne. To one są głównie narażone na utratę zdrowia lub życia na skutek wychłodzenia. Problem ten dotyka także osoby starsze, samotne, które mają trudność z radzeniem sobie w codziennych czynnościach i zadbaniem o zapewnienie odpowiedniej temperatury w pomieszczeniach. Jedną z częstszych przyczyn zamarznięć jest również alkohol, który daje złudne uczucie ciepła.
W środę po południu ostrowiecki dzielnicowy mł.asp. Tomasz Kuczun podczas wspólnego patrolu z funkcjonariuszami Straży Miejskiej dokonywał sprawdzeń pustostanów na terenie miasta, w których często można napotkać osoby narażone na utratę życia lub zdrowia z powodu wychłodzenia organizmu. W jednym z niezamieszkałych budynków znaleźli bezdomnego 67 – latka. Po udzieleniu mu niezbędnej  pomocy, został przewieziony do szpitala pod opiekę lekarzy.

Bądź pierwszym, który to skomentuje. Wyraź swoją opinię. on "67-letni mężczyzna uratowany przed wychłodzeniem"

Napisz swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


*