Złodziej klimatyzatorów zatrzymany przez Policję - Kurier Ostrowiecki


Złodziej klimatyzatorów zatrzymany przez Policję

Ostrowieccy policjanci zatrzymali 44–letniego mężczyznę, podejrzewanego o kradzieże klimatyzatorów z budynku kwiaciarni i przychodni stomatologicznej. Sprawca spowodował łącznie straty na kwotę 9 000 złotych. We wtorek usłyszał zarzuty. Za kradzież grozi mu teraz kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Do pierwszego zdarzenia doszło w nocy 16 lutego br. Nieustalony wówczas sprawca dokonał kradzieży klimatyzatora ze ściany budynku jednej z kwiaciarni w Ostrowcu Świętokrzyskim. Właścicielka, wartość skradzionego mienia wyceniła na kwotę 5 000 złotych.
Do kolejnej  podobnej kradzieży doszło  pomiędzy 18 a 22 lutego br. Tym razem sprawca skradł dwa klimatyzatory ze ściany budynku przychodni stomatologicznej. Swym działaniem spowodował straty na kwotę 4 000 złotych.
Sprawą zajęli się policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu i Przestępczości Nieletnich z ostrowieckiej komendy. Szybko ustali, że sprawcą tych kradzieży jest 44–letni mieszkaniec Ostrowca Świętokrzyskiego. We wtorek mężczyzna został zatrzymany. Jak ustalili policjanci 44-latek skradzione klimatyzatory demontował, a części sprzedawał w ostrowieckich skupach złomu.

Zatrzymany mężczyzna odpowie teraz przed sądem. Za kradzież grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Bądź pierwszym, który to skomentuje. Wyraź swoją opinię. on "Złodziej klimatyzatorów zatrzymany przez Policję"

Napisz swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


*