Bracia (15 i 19 lat) podejrzani o włamanie do biurowca jednej z firm - Kurier Ostrowiecki

Bracia (15 i 19 lat) podejrzani o włamanie do biurowca jednej z firm

Ostrowieccy policjanci zatrzymali dwóch braci w wieku 15 i 19 lat, podejrzewanych o włamanie do budynku jednej z firm w Ostrowcu Świętokrzyskim. Sprawcy z biurowca firmy skradli m. in. różnego rodzaju sprzęt elektroniczny, skórzane fotele, lampy sufitowe oraz metalowe elementy wyposażenia. Wszystko warte 9300 złotych. Funkcjonariusze odzyskali część skradzionego mienia. Za to przestępstwo kodeks karny przewiduje karę do 10 lat pozbawienia wolności.

We wtorek (29 marca 2016 roku) ostrowieccy policjanci zostali powiadomieni o włamaniu do biurowca jednej z nieprosperujących już firm na terenie Ostrowca Świętokrzyskiego. Z ustaleń mundurowych wynikało, że sprawcy skradli różnego rodzaju sprzęt elektroniczny, skórzane fotele oraz elementy metalowe stanowiące wyposażenie biurowca.
Sprawą od razu zajęli się policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu i Przestępczości Nieletnich. Już dwa dni po zgłoszeniu ustalili, że sprawcami włamania są dwaj bracia 15 i 19 – latek z Ostrowca Świętokrzyskiego. Wczoraj stróże prawa zatrzymali włamywaczy. W trakcie wykonywanych czynności policjanci odzyskali dużą część skradzionego mienia. Jak się okazało sprawcy większość łupu z włamania schowali w swoim domu, a część w jednym z tzw. pustostanów na terenie miasta. Starszy ze sprawców już usłyszał zarzuty. 15 – latkiem zajmie się teraz sąd rodzinny. Za kradzież z włamaniem grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Źródło i foto: KPP Ostrowiec Św.

Bądź pierwszym, który to skomentuje. Wyraź swoją opinię. on "Bracia (15 i 19 lat) podejrzani o włamanie do biurowca jednej z firm"

Napisz swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


*