Wakacje 2016 z MOSiRem - Kurier Ostrowiecki

Wakacje 2016 z MOSiRem

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji zaprasza mieszkańców Ostrowca Św. na cykl imprez zaplanowanych w okresie letnich wakacji. Nie zabraknie tradycyjnych pozycji w letnim kalendarzu, takich jak piłkarki turniej na Orliku, jak również propozycji nowych, takich jak zajęcia w Otwartych Strefach Rekreacji zlokalizowanych na terenie miasta.

Wakacje na Rawszczyźnie

Wakacje_z_MOSiRem_2016_plakat

Podczas tegorocznych wakacji – w dniach od 1 lipca do 31 sierpnia – mieszkańcy Ostrowca Św. będą mogli korzystać z Pływalni Rawszczyzna na promocyjnych warunkach. Dla dzieci i młodzieży zorganizowane zostaną też cieszące się od lat niesłabnącym zainteresowaniem kursy nauki i doskonalenia pływackich umiejętności. Promocyjne wejściówki na basen oraz kurs dostępne będą wyłącznie dla  mieszkańców Gminy Ostrowiec Św., a przy zakupie klient zobowiązany będzie okazać dokument potwierdzający ww. fakt (np. dowód osobisty, legitymację szkolną).

Do skorzystania z biletu ulgowego (4 zł za godzinę) uprawnione są dzieci i młodzież w wieku 10-18 lat, które mogą przebywać na basenie samodzielnie. Dla młodszych dzieci, które na basenie powinny być pod opieką osoby dorosłej, przygotowano ofertę biletu rodzinnego 1+1 (1 opiekun + 1 dziecko) w cenie 10zł za godzinę. Oba rodzaje biletów obowiązywać będą przez cały dzień (w godzinach 6-22).

Kursy nauki i doskonalenie pływania odbywać się będą w czterech turnusach, od 1 do 14 lipca, od 18 do 29 lipca, od 1 do 12 sierpnia i od 16 do 29 sierpnia – w godzinach przedpołudniowych. Każdy kurs obejmował będzie dziesięć godzin zajęć (po jednej każdego dnia), realizowanych w przeciągu dziesięciu dni roboczych (plus ewentualnie soboty). Zapisy na kursy przyjmowane będą osobiście w sekretariacie Pływalni Rawszczyzna. W ramach kursów tworzone będą grupy do 7 osób każda dla dzieci z klas I-III i do 15 osób każda dla dzieci z klas IV i starszych (w miarę możliwości grupowane będą osoby w podobnym wieku i o podobnych umiejętnościach). Dla mieszkańców Gminy Ostrowiec Św. kurs będzie dostępny w promocyjnej cenie – 60zł. Pozostałych będzie obowiązywać normalne cena w wysokości 150zł.

Dużym wydarzeniem na Pływalni Rawszczyzna, podczas letnich wakacji, będą organizowane w Ostrowcu Św. w dniach 15-17 lipca przez Polski Związek Pływacki Letnie Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych 16-lat w Pływaniu. Medalową dyspozycje z zimowego czempionatu będzie chciała potwierdzić w rodzinnym mieście czołowa pływaczka KSZO Ostrowiec Św. Julia Szafrańska. W marcu na krótkim basenie w Gliwicach trzykrotnie stawała na podium, zdobywając brąz na 200 i 400 metrów stylem dowolnym oraz złoto na 800 metrów kraulem.

Wakacje na Orliku

Codziennie od poniedziałku do piątku w godzinach 11-13 na obu ostrowieckich Orlikach odbywać się będą zajęcia rekreacyjno – sportowe dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych. Pod okiem instruktora sportu będą mogli poznać różne dyscypliny sportu, a także wziąć udział w licznych mini turniejach, grach i zabawach sportowych.

Od 11 lipca na Orliku Ogrody rozgrywany będzie Wakacyjnym Turnieju Piłki Nożnej. To już szósta edycja tych rozgrywek. Turniej przeprowadzony zostanie w czterech kategoriach wiekowych – dla uczniów szkół podstawowych klas I-III, klas IV-VI, dla uczniów szkół gimnazjalnych oraz w kategoriach +16. Zgłoszenia przyjmowane są codziennie u instruktorów na Orliku Ogrody, w Dziale Organizacji Imprez i Marketingu MOSiR ul. Świętokrzyska 11 oraz drogą elektroniczną na adres biuro@mosir.ostrowiec.pl. Termin składania zgłoszeń upływa 8 lipca i tego samego dnia o godz. 12.00 odbędzie się spotkanie z kapitanami zgłoszonych ekip.

W drugiej połowie sierpnia na Orliku Ogrody odbędzie się natomiast Turniej Piłki Siatkowej Dzikich Drużyn o Puchar Dyrektora MOSiR.

Wakacje na Gutwinie

W okresie wakacyjnym w Ośrodku Wypoczynkowym Gutwin organizowane będą zajęcia sportowo – rekreacyjne dla uczniów klas IV-VI szkół podstawowych. Będą się one odbywać w cyklach tygodniowych od poniedziałku do piątku w godzinach 11-13. Poprowadzą je instruktorzy sportu, zapewniając każdego dnia inny rodzaj aktywności – w poniedziałek zajęcia w Parku Linowym, we wtorek zajęcia biegowe w terenie, w środę zajęcia na sprzęcie pływającym, w czwartek zajęcia na boiskach piaszczystych, a w piątek turystykę rowerową. W przypadku niesprzyjającej aury, rodzaj zajęć będzie dostosowywany do panujących warunków atmosferycznych. Udział w zajęciach jest bezpłatny, a zapisać można się bezpośrednio przed zajęciami u instruktora (zbiórka przy „woprówce”) lub w Dziale Organizacji Imprez i Marketingu MOSiR (ul. Świętokrzyska 11, pok. 2.39). Wymagana jest pisemna zgoda rodzica lub prawnego opiekuna na udział dziecka w zajęciach.

Nową propozycją spędzenia wolnego czasu w Ośrodku Wypoczynkowym Gutwin będzie cykl trzech festynów rodzinnych. Podczas każdego z nich nie zabraknie ciekawych i atrakcyjnych propozycji o charakterze sportowo – rekreacyjnym. Kolejne imprezy odbywać się będą 3 lipca, 31 lipca i 20 sierpnia, w godzinach popołudniowych.

Na miesiące letnie zaplanowano też dwie rundy cyklu biegów dla dzieci, młodzieży i osób dorosłych IV MosirGutwinRun 2016. 10 lipca odbędzie się trzecia, a 28 sierpnia czwarta runda imprezy. Podczas każdej odbywają się biegi na 5km (od 13 lat) i 10km (od 16 lat) i 5-kilometrowy marsz nordic walking, a także biegi dla dzieci ze szkół podstawowych na dystansach od 100 metrów do 1 kilometra. Zapisy prowadzone są na stronie internetowej www.ostrowiecbiega.pl oraz w dniu imprezy w biurze zawodów.

Strefy Rekreacji dla dzieci

Nową propozycją w wakacyjnym kalendarzu imprez będą zajęcia dla dzieci i młodzieży ze szkół podstawowych i gimnazjalnych organizowane na boiskach wielofunkcyjnych w Otwartych Strefach Rekreacji zlokalizowanych przy Publicznej Szkole Podstawowej Nr 1 (ul. Trzeciaków 35), Publicznej Szkole Podstawowej Nr 3 (ul. Niska 9) oraz Publicznym Gimnazjum Nr 3 (os. Słoneczne 37).

Bądź pierwszym, który to skomentuje. Wyraź swoją opinię. on "Wakacje 2016 z MOSiRem"

Napisz swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


*