W Ostrowcu Świętokrzyskim niebawem powstaną 4 samoobsługowe naprawcze stacje dla rowerów - Kurier Ostrowiecki

W Ostrowcu Świętokrzyskim niebawem powstaną 4 samoobsługowe naprawcze stacje dla rowerów

W Ostrowcu Świętokrzyskim już niebawem staną 4 samoobsługowe punkty do naprawy jednośladów. Będą to specjalnie wyposażone stacje naprawcze, które dzięki inicjatywie Radnego Kamila Stelmasika pojawią się w przestrzeni naszego miasta.

Każdy taki element, który ma konkretne funkcje do spełnienia, służy mieszkańcom i jest cenny. Wzbogaca naszą przestrzeń wspólną, uatrakcyjnia ją. Sprawia, że jest ona coraz bardziej użyteczna, dla nas mieszkańców miasta – mówi Kamil Stelmasik.

Każda stacja będzie wyposażona w niezbędne klucze do wykonania drobnych prac naprawczych oraz pompkę z uniwersalną końcówką. Zakup i ustawienie stacji zostało sfinansowane z budżetu Gminy Ostrowiec. Będzie można z nich korzystać w następujących punktach miasta: Ośrodek Rekreacyjny GUTWIN, ul. Iłżecka (przy ścieżce rowerowej w okolicach ul. Norwida), w Parku Miejskim przy Skate Parku i na ul. Świętokrzyskiej nieopodal hali sportowej.

13709760_824187047683231_6418230586063714603_n 13716175_824187027683233_1348059679142394779_n

 

 

 

Jak zapowiada radny to nie jedyna inicjatywa rowerowa w naszym mieście.

– Dzięki bardzo dobrej współpracy ze środowiskiem rowerowym udało nam się nie tak dawno zorganizować w Parku Miejskim wystawę starych rowerów. Zaprezentowaliśmy kilkanaście modeli rowerów, kopię bicykla z XIX w., rower z 1922 r. z fabryki Kamińskiego w Warszawie na drewnianych obręczach i wiele innych. Wystawa wzbudziła szerokie zainteresowanie. W bardzo zaangażowanej grupie inicjatywnej pracujemy nad kolejnymi działaniami, o których już niedługo dowiedzą się mieszkańcy Ostrowca.

Według radnego, w Ostrowcu jest olbrzymi potencjał w środowisku rowerowym, a dzieje się tak za sprawą doświadczonych grup, które wiedzą czym jest prawdziwa turystyka rowerowa i jak cenna jest to forma spędzania wolnego czasu.

W mojej opinii, Ostrowiec to bez wątpienia coraz bardziej rowerowe miasto. Ogromna liczba ostrowczan w różnym wieku, coraz chętnie wsiada na jednoślady. Mamy wiele formalnych i nieformalnych grup, które doskonale czują czym jest prawdziwa turystyka rowerowa. Nie brakuje też pasjonatów, którzy swoją działalność zawodową poświęcają dwóm kółkom. Myślę, że w perspektywie czasu tematyka rowerowa może stać się ważnym elementem w promocji miasta. Ostrowiec leży na przecięciu kilku interesujących szlaków rowerowych i tuż obok Green Velo. Jesteśmy miastem zielonym, bardzo dobrze położonym i coraz lepiej skomunikowanym. Dlatego warto podejmować próby rozwoju tego sektora – dodaje radny Kamil Stelmasik.

Bądź pierwszym, który to skomentuje. Wyraź swoją opinię. on "W Ostrowcu Świętokrzyskim niebawem powstaną 4 samoobsługowe naprawcze stacje dla rowerów"

Napisz swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


*