OstrowerFest - wkrótce festiwal rowerowy - Kurier Ostrowiecki

OstrowerFest – wkrótce festiwal rowerowy

OstrowerFest to inicjatywa zrodzona oddolnie, z potrzeby środowiska rowerowego Ostrowca Świętokrzyskiego. Spośród licznych grup rowerowych, pasjonatów dwóch kółek i aktywnej turystyki rowerowej, zawiązała się Ostrowiecka Inicjatywa Rowerowa. W tym momencie jest to grupa nieformalna, której celem jest między innymi stworzenie w Ostrowcu Świętokrzyskim, rozpoznawalnego festiwalu rowerowego o nazwie OstrowerFest.

Poprzez to wydarzenie, organizatorzy chcą opowiadać o kulturze cyklistów, o znaczeniu jakie pełni rower w kulturze współczesnych miast. Jednocześnie chcą promować zdrowy styl życia, który umożliwia jazda na rowerze. Pomysłodawcy akcji wierzą, że Ostrowiec Świętokrzyski może stać się prawdziwą, lokalną stolicą rowerową.

Organizowany po raz pierwszy OstrowerFest w dniach 24-25 września 2016 r., oparty zostanie o cykl wydarzeń przybliżających szeroko rozumianą kulturę rowerową. W tym celu zorganizowane zostaną spotkania i dyskusje z podróżnikami, sportowcami, byłymi i obecnymi, którzy opowiedząo swojej rowerowej pasji. Zorganizowane zostaną także otwarte warsztaty mechaniki rowerowej i pokazy filmów o tematyce rowerowej. W ramach działań planowane są także dyskusje poświęcone sytuacji społecznej rowerzystów i kulturze rowerowej w kraju. Będzie zorganizowany również przejazd mieszkańców i gości. Będzie to swoisty, rodzinny rajd rowerowy na trasie 25 km. Zakończony zostanie wspólnym ogniskiem i konkursem z nagrodami.

Pomysłodawcami, partnerami i współorganizatorami wydarzenia są: Radny Rady Miasta – Kamil Stelmasik, Radny Rady Powiatu – Piotr Maj, Lecznica Rowerowa – Sebastian Majewski, Ostrowieckie Grupy Rowerowe; Rowerowy kRaj, Rowerowy Ostrowiec, Grupa OGAR, Spacerowa, Niedzielna.

Szczegółowe informacje na temat programu wydarzenia będą dostępne już wkrótce na stronie www.ostrowerfest.pl oraz na portalu społecznościowym Facebook.

Bądź pierwszym, który to skomentuje. Wyraź swoją opinię. on "OstrowerFest – wkrótce festiwal rowerowy"

Napisz swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


*