Wkrótce rozpocznie się przebudowa ulicy Bałtowskiej - Kurier Ostrowiecki

Wkrótce rozpocznie się przebudowa ulicy Bałtowskiej

W Urzędzie Gminy w Bałtowie z udziałem m. in. starosty ostrowieckiego Zbigniewa Dudy uroczyście podpisano umowę na przebudowę drogi wojewódzkiej nr 754. Roboty budowlane rozpoczną się lada dzień na skrzyżowaniu ulic Bałtowskiej i Samsonowicza w Ostrowcu Świętokrzyskim.

W spotkaniu uczestniczyli także: poseł Kazimierz Kotowski, marszałek województwa świętokrzyskiego Adam Jarubas, wicemarszałek Jan Maćkowiak, wójt Bałtowa Andrzej Jabłoński, wójt Bodzechowa Jerzy Murzyn, a także przedstawiciele wykonawcy robót, czyli firmy Skanska S.A.

apel-ul-baltowska-kopiowanie dsc_5765-kopiowanie

Ulica Bałtowska to droga wylotowa z Ostrowca Świętokrzyskiego, a po oddaniu mostu w Solcu nad Wisłą stała się także główną drogą wylotową w kierunku Lublina. Przewidywana wartość remontu na odcinku około 25 km to ponad 92 miliony złotych. Inwestycja w 85 proc. będzie finansowana ze środków unijnych w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego na lata 2014-2020, zaś w 15 proc. ze Świętokrzyskiego Zarządu Dróg Wojewódzkich w Kielcach.

Determinacja powiatu

Przypominamy, iż pierwotny projekt rozbudowy ulicy Bałtowskiej zakładał jej zwężenie z obecnych dziesięciu do siedmiu metrów. Realizacja takiego rozwiązania spowodowałaby jednak znaczne utrudnienia w ruchu przy każdym skręcie w lewo z ulicy Bałtowskiej i przy każdym włączaniu się do ruchu z przyległych posesji. Zarząd Powiatu Ostrowieckiego na czele ze starostą Zbigniewem Dudą oraz wicestarostą Eligiuszem Michem podjęli działania, by dokonać zmian w projekcie.

Dzięki naszej determinacji, udało się wprowadzić zmianę oczekiwaną przez mieszkańców, którzy po przebudowie ulicy Bałtowskiej będą mogli poruszać się po komfortowej, dziewięciometrowej jezdni. W celu poprawy bezpieczeństwa, wybudowane zostaną również lewoskręty – powiedział starosta ostrowiecki.

Planowany termin wykonania całości zadania to 31 lipca 2018 roku.

Źródło: “Puls. Dwutygodnik Powiatu Ostrowieckiego”.

Bądź pierwszym, który to skomentuje. Wyraź swoją opinię. on "Wkrótce rozpocznie się przebudowa ulicy Bałtowskiej"

Napisz swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


*