Duża szansa na dofinansowanie - Kurier Ostrowiecki

Duża szansa na dofinansowanie

Wojewoda Świętokrzyski, Agata Wojtyszek 28 października 2016 r. zatwierdziła wstępną listę rankingową wniosków o dofinansowanie w 2017 roku w ramach „Programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016 -2019”.

Na liście na wysokich pozycjach znajdują się dwa wnioski, jakie Powiat Ostrowiecki złożył w Świętokrzyskim Urzędzie Wojewódzkim 15 września.

–  Dofinansowanie z budżetu Państwa z tego programu wynosi 50% wartości inwestycji. Zgłosiliśmy do niego przebudowę drugiego odcinka ulicy Polnej od ulicy Radwana do ulicy Iłżeckiej o długości 440 metrów za kwotę niemal 2,5 milion złotych. Ważnym elementem zadania jest budowa sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu Polnej z ulicą Siennieńską, która znacznie usprawni ruch. Zastosowanie takiego rozwiązania przede wszystkim poprawi bezpieczeństwo w tym miejscu i ułatwi wyjazd z ulicy podporządkowanej – Siennieńskiej. Obecnie włączanie się do ruchu jest na tym skrzyżowaniu bardzo utrudnione, zwłaszcza w godzinach szczytu – mówi starosta ostrowiecki Zbigniew Duda.

To zadanie figuruje na liście na wysokim piątym miejscu wśród dróg powiatowych. Przebudowie podlegać ma nawierzchnia ulicy wraz z przylegającymi krawężnikami, tak aby komfort korzystania z tej drogi był odczuwalny. Bezpieczeństwo uczestników ruchu poprawią obustronne szerokie chodniki, ścieżka rowerowa od strony osiedla Słonecznego oraz dwie zatoki autobusowe.

Drugi wniosek, jaki złożył Powiat Ostrowiecki, to przebudowa niemal kilometrowego odcinka ulicy Kaznodziejskiej w Kunowie wraz z odwodnieniem, oświetleniem oraz przebudową kolizji, co ma kosztować nieco ponad dwa miliony złotych. Zadanie to figuruje na liście na miejscu czternastym.

Źródło: “Puls. Dwutygodnik Powiatu Ostrowieckiego”.

1 Kommentar på "Duża szansa na dofinansowanie"

  1. kolejne światła ? wy chyba sami nie wierzycie w to co mówicie !

Napisz swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


*