Karambol na drodze krajowej S-7 w Skarżysku-Kamiennej.

27 listopada 2016 r. na odcinku drogi krajowej S-7 w miejscowości Skarżysko-Kamienna doszło do karambolu z udziałem siedmiu samochodów osobowych.

Jedna z osób podróżująca pojazdem uczestniczącym w zdarzeniu została poszkodowana i przewieziona przez zespół ratownictwa medycznego do szpitala. Do zdarzenia doszło w godzinach wieczornych. Działania ratownicze, usuwania skutków karambolu, prowadzone przez dwa zastępy straży pożarnej w tym ratownictwa technicznego, trwały ponad dwie godziny. Ratownicy z JRG Skarżysko-Kamienna, zabezpieczyli miejsca zdarzenia oraz uszkodzone pojazdy odłączając napięcie od baterii akumulatorów.

imgsize-1 imgsize-2 imgsize-3

Następnie przystąpili do sorpcji i usunięcia z jezdni wycieków płynów eksploatacyjnych z uszkodzonych pojazdów. Ponieważ jeden z pojazdów uniemożliwiał bezpieczny ruch dla innych użytkowników drogi do czasu odholowania go przez pomoc drogową, ruch na trasie S-7 w kierunku Warszawy został całkowicie wstrzymany. Na miejscu patrol policji prowadził czynności wyjaśniające przyczynę karambolu. Z wstępnych ustaleń wynika, że przyczyną było niedostosowanie prędkości jazdy do zmieniających się i trudnych warunków drogowych.

W późnych godzinach nocnych w tym samym dniu na drodze krajowej S-7 tym razem w miejscowości Zalezianka doszło do kolejnego wypadku drogowego z udziałem samochodu osobowego marki Nissan Almera, który zjechał z pasa drogi i uderzył w barierę energochłonną. Na szczęście nikt z podróżujących pojazdem nie odniósł żadnych obrażeń ciała. Ratownicy z JRG Skarżysko-Kamienna wspierani dwoma zastępami OSP z Suchedniowa i Łącznej zabezpieczyli miejsce zdarzenia, odłączyli napięcie od baterii akumulatora oraz zakręcili instalację LPG. Do czasu przyjazdu pomocy drogowej uszkodzony pojazd znajdował się na pasie awaryjnym nie stanowiąc zagrożenia dla innych użytkowników drogi.

Foto: PSP Skarżysko-Kamienna – udostępnione Straży Pożarnej dzięki uprzejmości: Mariusz Busiek – portal internetowy www.skarzysko24.pl

Bądź pierwszym, który to skomentuje. Wyraź swoją opinię. on "Karambol na drodze krajowej S-7 w Skarżysku-Kamiennej."

Napisz swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


*