W lutym 2017 roku w Ostrowcu Świętokrzyskim przestaną działać wybrane telefony komórkowe - Kurier Ostrowiecki


W lutym 2017 roku w Ostrowcu Świętokrzyskim przestaną działać wybrane telefony komórkowe

W związku z Ustawą antyterrorystyczną jaką przyjął Rząd, wszystkie numery telefonów, które działają w systemie pre-paid (system przedpłacony, na kartę) muszą zostać zarejestrowane.

Oznacza to, że jeśli do 1 lutego 2017 roku numer na kartę nie zostanie zarejestrowany, karta automatycznie przestanie działać, nawet jeśli będą środki na Twoim koncie oraz konto będzie nadal ważne, do czasu jej zarejestrowania u operatora. Ustawa jest bardzo przydatna dla działalności służb bezpieczeństwa m. in. Policji. Przykładowo osoba, która będzie chciała zrobić anonimowy żart, angażując do tego niepotrzebnie służby, będzie natychmiast możliwa do zlokalizowania. To samo tyczy się działalności terrorystycznej, czy też zorganizowanej przestępczości.

Rejestracja wymaga podania imienia, nazwiska, numeru PESEL oraz podpisu. W tym celu podczas rejestracji można okazać się dowodem osobistym, ale nie ma potrzeby aby którakolwiek osoba dokonująca rejestracji robiła kserokopie dowodu. Państwo jako klienci mogą sobie tego nie życzyć i mają do tego pełne prawo. Z uwagi na własne bezpieczeństwo odmowa kserokopii dowodu jest wręcz słuszna, choć rzetelni pracownicy firm, które umożliwiają rejestrację numerów na kartę, nie powinni prosić o kserokopię dowodu.

Rejestracja numerów to duży proces, który zaczął się w lipcu tego roku, więc jesteśmy już trochę po półmetku. Nie ujawniamy dokładnych liczb ale myślę, że na rynku ogólnie trochę ponad połowa wszystkich klientów, którzy mają numery na kartę już je zarejestrowała – mówi newsrm.tv Bartosz Dobrzyński, dyrektor ds. Marketingu, członek Zarządu Play.

Rejestrując swój numer na kartę mają Państwo prawo do otrzymania bonusów m. in.:

  • PLAY – za rejestracje otrzymujesz konto ważne na rok, 10 GB Internetu oraz w zależności od stażu od 100 do 500 zł na 30 dni.
  • Orange – za rejestracje otrzymasz 1000 zł środków promocyjnych na rozmowy i SMS do wszystkich sieci oraz 100 GB Internetu (wszystkie bonusy na 30 dni).
  • PLUS – za rejestracje otrzymasz 500 zł i 50GB Internetu (bonusy na 30 dni) oraz konto ważne przez rok
  • T-Mobile – za rejestracje otrzymasz nielimitowane rozmowy na wszystkie sieci komórkowe na 30 dni, wydłużenie ważności konta o 365 dni oraz 10 GB co miesiąc nawet przez rok (po spełnieniu odpowiednich warunków).

Foto: (pixabay.com)

1 Kommentar på "W lutym 2017 roku w Ostrowcu Świętokrzyskim przestaną działać wybrane telefony komórkowe"

  1. W Ostrowcu,przestaną działać z powodu braku inwestycji, u niektórych operatorów.Szczególne z powodu ciągłych protestów, związanych z budową nowych stacji bazowych.

Napisz swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


*