Opatów: Ponad 600 zarzutów dla personelu medycznego - Kurier Ostrowiecki


Opatów: Ponad 600 zarzutów dla personelu medycznego

W sumie ponad 600 zarzutów poświadczenia nieprawdy w dokumentacji medycznej usłyszało 10 lekarzy oraz 15 położnych szpitala w Opatowie. To efekt śledztwa prowadzonego od września 2015 roku przez policjantów z Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Kielcach pod nadzorem Prokuratury Rejonowej Kielce Wschód. Przeciwko podejrzanym prokuratura skierowała akty oskarżenia do sądu. Za oszustwo może grozić kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Kielcach pod nadzorem Prokuratury Rejonowej Kielcach Wschód od września 2015 roku prowadzili śledztwo w sprawie doprowadzenia Narodowego Funduszu Zdrowia do niekorzystnego rozporządzenia mieniem. Praca śledczych wymagała kilkuset przesłuchań oraz wielogodzinnej wnikliwej analizy zabezpieczonej w toku sprawy dokumentacji medycznej. 

W sprawie przesłuchano ponad 800 osób i zabezpieczono dokumentację medyczną 73 pacjentów szpitala. Podczas przesłuchań osoby te nie potwierdziły wykonania na ich rzecz świadczeń medycznych czy też hospitalizacji. Placówka pobierała jednak środki z NFZ-u za świadczenia zdrowotne, których w rzeczywistości nie było. Szacuje się, że w ten sposób wyłudzono około 100 tysięcy złotych.

Pod koniec ubiegłego roku prokurator zdecydował o przedstawieniu zarzutów personelowi medycznemu szpitala. W sumie ponad 600 zarzutów usłyszało 10 lekarzy oraz 15 położnych z placówki, którzy byli uprawnieni do wystawiania dokumentów w tym zakresie.

W trakcie prowadzonej sprawy policjanci na poczet przyszłych kar i grzywien zabezpieczyli wartościowe przedmioty na łączną kwotę ponad 300 tysięcy złotych.

Akty oskarżenia w sprawie trafiły już do sądu. Za oszustwo może grozić kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Bądź pierwszym, który to skomentuje. Wyraź swoją opinię. on "Opatów: Ponad 600 zarzutów dla personelu medycznego"

Napisz swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


*