Fałszywy policjant. Gdy przyszedł po gotówkę, został zatrzymany. - Kurier Ostrowiecki


Fałszywy policjant. Gdy przyszedł po gotówkę, został zatrzymany.

Nawet do 8 lat pozbawienia wolności może grozić 32 – letniemu mężczyźnie, podejrzanemu o udział w usiłowaniu oszustwa na szkodę 77- letniej mieszkanki Ostrowca Świętokrzyskiego. W czwartek ostrowieccy policjanci zatrzymali go w momencie, kiedy przyszedł do pokrzywdzonej odebrać znaczną ilość gotówki. Zarówno 32- latek jak i jego wspólnicy w celu uwiarygodnienia oszustwa podawali się za policjantów. Dwa dni wcześniej kobieta dała się oszukać i przelała na konto przestępców pieniądze.

W miniony wtorek do 77 – letniej mieszkanki Ostrowca Świętokrzyskiego na telefon stacjonarny zadzwonił mężczyzna, który przedstawił się jako policjant. Sprawca prowadził z kobietą rozmowę w taki sposób, że uwierzyła, iż ma do czynienia z prawdziwymi funkcjonariuszami. Po kilku takich rozmowach kobieta wypłaciła z konta bankowego pieniądze w znacznej kwocie i „przelała” je na podane przez oszusta inne konto bankowe.  Oszuści jednak nie odpuścili. Zaoferowali zabezpieczenie  pozostałych środków, które kobieta miała na koncie. W tym celu miała dokonać kolejnej wypłaty i przekazać oszczędności „policjantom” za jakiś czas. Sprawcy byli z pokrzywdzoną w stałym kontakcie telefonicznym. Na szczęście po dokonaniu pierwszego przelewu 77 – latka zorientowała się, że jest coś nie tak i opowiedziała o całej sprawie znajomym. Ci natychmiast powiadomili dzielnicową. Sprawą zajęli się policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu i Przestępczości Nieletnich. W wyniku podjętych działań wspólnie z policjantami Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach w czwartek po godzinie 20 –stej ostrowieccy funkcjonariusze zatrzymali mężczyznę w momencie, kiedy przyszedł do mieszkania pokrzywdzonej po odbiór gotówki. 32 – latek jest dobrze znany ostrowieckim policjantom.  Śledczy przedstawili mu zarzuty. Teraz złoży  wyjaśnienia przed prokuratorem. Policjanci wykonują czynności zmierzające do zatrzymania pozostałych osób biorących udział w przestępstwie. Za oszustwo kodeks karny przewiduje karę do 8 lat pozbawienia wolności.

Foto: KPP Ostrowiec

Bądź pierwszym, który to skomentuje. Wyraź swoją opinię. on "Fałszywy policjant. Gdy przyszedł po gotówkę, został zatrzymany."

Napisz swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


*