Próbował włamać się do samochodu. Został zatrzymany przez właściciela pojazdu. - Kurier Ostrowiecki


Próbował włamać się do samochodu. Został zatrzymany przez właściciela pojazdu.

Ostrowieccy policjanci zatrzymali 34 – letniego mężczyznę, który we wtorek (31 stycznia 2017 roku) wieczorem usiłował włamać się do samochodu osobowego marki Peugeot. Na gorącym uczynku popełnianego przestępstwa mężczyzna został ujęty przez właściciela pojazdu, który widział całe zdarzenie. Za to przestępstwo kodeks karny przewiduje karę do 10 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło we wtorek po godzinie 19- stej w Ostrowcu Świętokrzyskim. Dyżurny ostrowieckiej komendy otrzymał telefoniczne zgłoszenie, o tym że 35 – letni mężczyzna ujął na gorącym uczynku sprawcę usiłowania włamania do jego samochodu osobowego marki PEUGEOT. Na miejsce natychmiast został skierowany policyjny patrol. Funkcjonariusze przed jednym z bloków zastali 35 – letniego  pokrzywdzonego, który przekazał policjantom sprawcę usiłowania włamania do jego samochodu.

Jak ustalono, chwilę wcześniej 34 – letni mężczyzna próbował włamać się do zaparkowanego tam pojazdu, wybijając w nim kawałkiem płyty chodnikowej boczną szybę. Uszkodzona została również przednia szyba peugeota. Sprawca spowodował straty w wysokości 1500 złotych. Policjanci zatrzymali włamywacza w policyjnej celi. W chwili zatrzymania był nietrzeźwy, miał ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie. Śledczy przedstawili mu zarzuty usiłowania włamania do samochodu. Za to przestępstwo grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Bądź pierwszym, który to skomentuje. Wyraź swoją opinię. on "Próbował włamać się do samochodu. Został zatrzymany przez właściciela pojazdu."

Napisz swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


*