Miliony dla szpitala - Kurier Ostrowiecki


Miliony dla szpitala

Kolejne dobre informacje dla mieszkańców naszego powiatu w sprawie sytuacji finansowej ostrowieckiego szpitala przekazał podczas konferencji prasowej starosta Zbigniew Duda wraz z dyrektorem ZOZ Rafałem Lipcem.

 – Nasz szpital zyskuje nowe środki finansowe, jest także coraz lepiej postrzegany na zewnątrz – mówi starosta ostrowiecki.

Liczne wizyty starosty i dyrektora szpitala u dyrektor oddziału Narodowego Funduszu Zdrowia w Kielcach, Małgorzaty Kiebzak, dały rezultaty. Do tej pory z funduszu za nadwykonania, czyli zabiegi wykonane ponad obowiązujący z NFZ kontakt, udało się pozyskiwać ok. 50-60% kwot. Jednak za 2016 r. udało się wynegocjować dużo wyższą kwotę. Dzięki podpisanym 14 lutego 2017 r. aneksom za nadwykonania za ubiegły rok, udało się uzyskać 4 miliony 230 tysięcy złotych, co stanowiło 75,3% niezapłaconych nadwykonań. Zaś łączna kwota nadwykonań w ciągu roku w stosunku do pierwotnej umowy w leczeniu szpitalnym wyniosła 9 milionów 827 tysięcy złotych, z czego NFZ, łącznie z ugodą, zapłacił ostrowieckiemu szpitalowi w sumie 8 milionów 440 tysięcy złotych, co stanowi 85,8%.

Pani dyrektor rozumie potrzeby naszego szpitala i widzi wysoką jakość wykonywanych przez placówkę usług – dodał starosta Zbigniew Duda.

To jednak nie wszystkie środki, jakie udało się pozyskać z NFZ. Dodatkowo, w pozostałych zakresach, takich jak rehabilitacja, hemodializy czy specjalistyka uzyskano 461 tysięcy złotych. 8 lutego podpisano aneksy dotyczące przesunięć niewykorzystanych środków w ramach umowy z NFZ, a także zapłaty za świadczenia nielimitowe. Pozwoliło to uzyskać środki, m. in. z pakietu onkologicznego w wysokości 929 tysięcy złotych.

Ponadto, zwiększył się kontrakt z NFZ na leczenie szpitalne i na I półrocze, czyli do 30 czerwca 2017 r. i jest on wyższy o 1 milion 150 tysięcy złotych od pierwotnego. Od 1 lipca 2017 r. planowana jest zmiana sytemu finansowania na budżetowe oraz wprowadzenie tzw. „sieci szpitali”.

Niemożliwe stało się możliwe. Naszemu szpitalowi nigdy nie udało się uzyskać tak wysokiej kwoty za nadwykonania. A to wszystko dzięki ogromnemu zaangażowaniu mojemu, Pana Starosty i Zarządu Powiatu – podsumował dyrektor Zespołu Opieki Zdrowotnej w Ostrowcu Świętokrzyskim, Rafał Lipiec.

Bądź pierwszym, który to skomentuje. Wyraź swoją opinię. on "Miliony dla szpitala"

Napisz swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


*