Dyżurny ostrowieckiej policji uratował 15-letniego chłopca - Kurier Ostrowiecki


Dyżurny ostrowieckiej policji uratował 15-letniego chłopca

Dyżurni odbierając telefon alarmowy, przyjmują różnego rodzaju zgłoszenia. Wielokrotnie profesjonalne podejście oraz doświadczenie i wiedza policjantów pełniących służbę na Stanowisku Kierowania przyczyniają się do uratowania ludzkiego życia. W piątek (3 marca 2017 roku) do dyżurnego z ostrowieckiej komendy zadzwoniła roztrzęsiona kobieta, która poinformowała go, że jej 15- letni syn stracił przytomność i upadł na podłogę. Policjant telefonicznie udzielał jej wskazówek i krok po kroku instruował, jak udzielić chłopcu pierwszej pomocy do czasu przyjazdu karetki pogotowia.

W piątek (3 marca 2017 roku), po godzinie 16- stej oficer dyżurny z Komendy Powiatowej Policji w Ostrowcu Świętokrzyskim asp. sztab. Mariusz Bąk odebrał telefon od zrozpaczonej kobiety, która płacząc wyjaśniła, że jej 15 – letni syn po wyjściu z kąpieli  nagle stracił przytomność , upadł na podłogę i dostał drgawek. Policjant przez telefon instruował kobietę, jak udzielić mu pierwszej pomocy. Jednocześnie skontaktował się z dyspozytorem pogotowia, który natychmiast wysłał na miejsce karetkę. Dyżurny krok po kroku udzielał wskazówek, co powinna robić  kobieta aby zapewnić  synowi bezpieczeństwo do czasu przyjazdu pomocy. Policjant przez cały czas starał się uspokajać zgłaszającą  i podtrzymywał rozmowę do czasu przyjazdu ekipy ratowniczej, która zabrała chłopca do szpitala.

Pomimo, iż takie sytuacje nie zdarzają się często, funkcjonariusze są przygotowani do udzielania pierwszej pomocy w każdych warunkach. Dzięki opanowaniu i fachowej wiedzy dyżurnego ostrowieckiej komendy 15 –latek trafił szybko pod opiekę lekarzy. Asp. sztab. Mariusz Bąk nie uważa, by zrobił coś nadzwyczajnego, a każdy policjant na jego miejscu z pewnością zareagował by tak samo.

Bądź pierwszym, który to skomentuje. Wyraź swoją opinię. on "Dyżurny ostrowieckiej policji uratował 15-letniego chłopca"

Napisz swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


*