Śmiertelna ofiara pożaru w Starachowicach - Kurier Ostrowiecki


Śmiertelna ofiara pożaru w Starachowicach

Kilkadziesiąt minut po północy 21 marca 2017 r. oficer dyżurny starachowickiej straży pożarnej otrzymał zgłoszenie o zadymieniu w jednym z mieszkań budynku wielorodzinnego przy ul. Leśnej.

Przybyli na miejsce strażacy przy pomocy kamery termowizyjnej przeszukali lokal i wynieśli na zewnątrz dwóch nieprzytomnych mężczyzn. U osób ewakuowanych nie stwierdzono funkcji życiowych. Strażacy razem z ekipą pogotowia ratunkowego przystąpili do resuscytacji krążeniowo – oddechowej. Działania te przyniosły skutek u jednego z mężczyzn, któremu po upływie kilkunastu minut powrócił oddech i tętno. W drugim przypadku niestety czynności ratunkowe nie przyniosły rezultatu – lekarz pogotowia ratunkowego stwierdził zgon.

Rodziny znajdujące się w sąsiednich lokalach zostały ewakuowane na zewnątrz budynku. Na szczęście żaden z tych mieszkańców nie odniósł uszczerbku na zdrowiu. Dzięki skutecznym działaniom gaśniczym ogień, który strawił wyposażenie lokalu nie przeniósł się na drewnianą konstrukcję budynku.

Miejsce zdarzenia przekazano ekipie dochodzeniowo – śledczej, której działania będą zmierzać do ustalenia przyczyn i okoliczności pożaru.

Źródło i foto: PSP Starachowice

Bądź pierwszym, który to skomentuje. Wyraź swoją opinię. on "Śmiertelna ofiara pożaru w Starachowicach"

Napisz swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


*