Sandomierz: Brawurowa jazda ciężarówką zakończona spotkaniem z policjantami - Kurier Ostrowiecki


Sandomierz: Brawurowa jazda ciężarówką zakończona spotkaniem z policjantami

Dzisiaj sandomierscy policjanci zatrzymali nieodpowiedzialnego kierowcę, który jadąc ciężarówką marki Scania wyprzedzał inne pojazdy na linii podwójnej ciągłej, oznakowanym przejściu dla pieszych i skrzyżowaniu. 30–latek został ukarany mandatem oraz punktami karnymi. Za rażące naruszenie przepisów prawa o ruchu drogowym stracił również prawo jazdy.

 

Dzisiaj od godz. 05:00 do jutra do godz. 05:00 funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Sandomierzu prowadzą działania kontrolno- prewencyjne pod kryptonimem „ Truck”. Tuż po godzinie 7:00 na trasie K-79 w gminie Łoniów mundurowi zatrzymali kierowcę samochodu ciężarowego, który wykonywał nieprawidłowy manewr wyprzedzania dwóch pojazdów na linii podwójnej ciągłej, ponadto wyprzedzał na przejściu dla pieszych oraz oznakowanym skrzyżowaniu. Takie zachowanie kierowcy to realne zagrożenie dla życia i zdrowia wszystkich uczestników ruchu drogowego. Sandomierscy policjanci zatrzymali nieodpowiedzialnego 30- latka, który został ukarany mandatem karnym w wysokości 1000 zł i otrzymał 21 punktów karnych, ponadto w związku z rażącym naruszeniem przepisów ruchu drogowego stracił także prawo jazdy.

Podstawowym celem prowadzonych działań jest ujawnianie i eliminowanie wszelkich naruszeń przepisów ruchu drogowego przez kierujących pojazdami ciężarowymi o DMC powyżej 3,5 tony oraz zminimalizowanie udziału tej grupy kierujących w zdarzeniach drogowych, poprzez zdecydowane reagowanie na wykroczenia, szczególnie stan techniczny oraz przekraczanie dozwolonej prędkości.

Bądź pierwszym, który to skomentuje. Wyraź swoją opinię. on "Sandomierz: Brawurowa jazda ciężarówką zakończona spotkaniem z policjantami"

Napisz swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


*