Europejski Tydzień Młodzieży 2017. Młodzież z Ostrowca otrzymała dofinansowanie na projekt w wysokości ponad 51 tys. złotych - Kurier Ostrowiecki


Europejski Tydzień Młodzieży 2017. Młodzież z Ostrowca otrzymała dofinansowanie na projekt w wysokości ponad 51 tys. złotych

Mijający już tydzień należy do młodzieży. W Bibliotece Uniwersytetu Warszawskiego odbyło się wydarzenie, w pełni poświęcone e-wolontariatowi. W warsztatach udział wzięli również młodzi Ostrowczanie – członkowie Zespołu Pomocy Koleżeńskiej. Była to też okazja do świętowania 30 lat programu Erasmus+, dzięki któremu wolontariusze z ZPK otrzymali dofinansowanie na swój projekt w wysokości ponad 51 tysięcy złotych.

W pierwszy dzień wyjazdu Polskie Radio oraz Radio Aktywne zaprosili młodych działaczy społecznych do udziału w audycjach na żywo. W „Popołudniku” młodzież opowiadała o tym, kim jest wolontariusz i jak pracuje:

Wolontariusz to osoba, która niesie pomoc drugiemu człowiekowi. Robi to świadomie i dobrowolnie, nie czerpiąc z tego żadnych materialnych korzyści – tłumaczył Patryk Stępień, lider i koordynator Zespołu Pomocy Koleżeńskiej, który wraz z Niną Gawrońską i Wiktorią Stępień opowiadali o radości, jaką można czerpać z pomocy innym. Zaś w „Poniedziałkowej Aktywacji” mówili o sukcesie, który odnieśli dzięki wolontariatowi. Była to świetna okazja do promocji swoich działań w stolicy naszego kraju – Warszawie.

9 maja, podczas Europejskiego Tygodnia Młodzieży, członkowie Zespołu Pomocy Koleżeńskiej wzięli udział w warsztatach dotyczących e-wolonotariatu. Była to również świetna okazja do nawiązania cennych kontaktów z członkami organizacji pozarządowych z całej Polski. Po warsztatach odbyła się debata, na której gościem była m.in. Minister Cyfryzacji Anna Streżyńska. W Ostrowcu Świętokrzyskim również obchodzono Tydzień Młodzieży. 12 maja odbyła się Debata Oksfordzka wokół tezy „Działalność społeczna jest opłacalna”, na której mówcą był m.in. Patryk Stępień.

Bądź pierwszym, który to skomentuje. Wyraź swoją opinię. on "Europejski Tydzień Młodzieży 2017. Młodzież z Ostrowca otrzymała dofinansowanie na projekt w wysokości ponad 51 tys. złotych"

Napisz swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


*