MEN prosi o prolongatę ws. #woszposłem - Kurier Ostrowiecki


MEN prosi o prolongatę ws. #woszposłem

Do Ministerstwa Edukacji Narodowej wpłynęła interpelacja poselska ws. programu #woszposłem oraz kontrowersyjnego zakazu Świętokrzyskiego Kuratora Oświaty – Kazimierza Mądzika. Zgodnie z obowiązującymi zasadami ministerstwo w określonym czasie powinno odpowiedzieć na pytania – tymczasem prosi o przedłużenie tego terminu.


Patryk Stępień: „Kurator zamiast wspierać inicjatywy młodzieży – blokuje je!”

Jak twierdzi Patryk Stępień, koordynator programu #woszposłem, kurator blokuje wartościowe i innowacyjne lekcje bez powodu: „Kiedy posłowie PiS prowadzili takie lekcje, Pan Kurator nie miał nic przeciwko. Teraz, kiedy do szkół zaproszone zostały posłanki opozycji, Kuratorium wydaje oświadczenie zakazujące odwiedzin posłów w szkołach. Jest to czysto polityczna decyzja. Szkoda, że Pan Kurator zamiast wspierać inicjatywy młodzieży, woli je blokować. Cenne inicjatywy, które miały pokazać Sejm i pracę Posła od podszewki.”

Kamila Gasiuk-Pihowicz: „Wzywam Pana Kuratora do złożenia wyjaśnień!”

Posłanka Nowoczesnej zaangażowana w program #woszposłem, w ramach którego poprowadziła lekcję w jednej z ostrowieckich szkół, wystosowała do kuratora oświaty pismo, w którym przytacza konkretne przepisy prawa i wzywa kuratora do złożenia wyjaśnień. Zarzuca Kuratorium brak elementarnej wiedzy o przepisach polskiego prawa oświatowego.

„Wyłącznie w kategoriach absurdu można traktować obawy Kuratorium o to, że obecność Posła oznacza z jednej strony brak podstaw do prowadzenia zajęć, a z drugiej do płacenia za ten czas nauczycielowi. Są one też oczywistym przykładem braku elementarnej wiedzy o przepisach, jakimi rządzi się polska oświata. […] W związku z powyższym wzywam Pana Kuratora do złożenia wyjaśnień […]” – pisze posłanka Kamila Gasiuk-Pihowicz.

Róża Gräfin von Thun und Hohenstain: „Niech Pan to jeszcze przemyśli!”

Nie tylko posłowie postanowili pomóc ostrowieckiej młodzieży. Prosto z Parlamentu Europejskiego, eurodeputowana Róża Thun nagrała prośbę o ponowne przemyślenie decyzji o wstrzymaniu programu.

„Jak ma funkcjonować demokracja w szkołach, jeżeli uczniowie nie będą się jej uczyć? […] Zespół Pomocy Koleżeńskiej przygotował znakomity program, #woszposłem, a Świętokrzyski Kurator Oświaty zakazał ten program realizować. To jest niebezpieczne dla demokracji!” – mówi eurodeputowana Róża Thun.

Bądź pierwszym, który to skomentuje. Wyraź swoją opinię. on "MEN prosi o prolongatę ws. #woszposłem"

Napisz swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


*