Internetowy oszust. Ofiarą padła 45-latka z Ostrowca Św. - Kurier OstrowieckiInternetowy oszust. Ofiarą padła 45-latka z Ostrowca Św.

Foto ilustracyjne

Kolejny raz apelujemy o rozwagę przy sprzedaży za pomocą portali ogłoszeniowych. Tym razem ofiarą internetowego oszusta padła 45-letnia mieszkanka Ostrowca Świętokrzyskiego, która chciała sprzedać deskę snowboardową wraz z akcesoriami. Zamiast otrzymać pieniądze ze sprzedaży została oszukana. Z jej konta bankowego zniknęło 450 złotych. Więcej poniżej!

Policjanci z ostrowieckiej komendy prowadzą kilka spraw dotyczących oszustw dokonanych za pośrednictwem portali internetowych. Jak wynika z analizy spraw, oszuści kontaktują się z osobami, które mają wystawione na sprzedaż różne artykuły na portalu ogłoszeniowym i wyrażają zainteresowanie ich kupnem. Kontakt ze strony „rzekomego kupującego” następuje poprzez jeden z popularnych komunikatorów internetowych. Sprawcy wykorzystując łatwowierność i brak ostrożności sprzedawców, umiejętnie kierują rozmową w ten sposób, aby swoim działaniem doprowadzić do przejęcia konta i obciążenia wielu rachunków bankowych swoich ofiar. Więcej poniżej!

W środę do ostrowieckiej komendy zgłosiła się 45 –letnia mieszkanka miasta. Kobieta poinformowała policjantów, że na jednym z portali ogłoszeniowych wystawiła do sprzedaży deskę snowboardową wraz z akcesoriami. Kolejno za pośrednictwem komunikatora ze sprzedającą, skontaktowała się osoba, która wyraziła chęć zakupu wystawionego przez nią przedmiotu. Po uzgodnieniu warunków sprzedaży 45-latka otrzymała link, skąd miała odebrać pieniądze. Sprzedająca nic nie podejrzewając, kliknęła kilka razy w niego, a następnie zalogowała się na swoim koncie bankowym, po czym otrzymała informację z banku, że przeszła pozytywnie weryfikację. Kolejno otrzymała sms z banku, aby wprowadziła przesłane jej kody. Następnie po kilku minutach bank poinformował ją, że do jej konta zostało przypisane kolejne urządzenie. Po tym zorientowała się, że padała ofiarą oszustów i z jej konta zniknęło 450 złotych.

Pamiętajmy zatem, że ostrożność, czujność i metoda ograniczonego zaufania pozwolą nam uniknąć problemów i nie stać się kolejną ofiarą oszusta. Tu chodzi o Twoje pieniądze, dlatego zawsze zachowaj rozsądek i nie działaj pod wpływem emocji.

Bądź pierwszym, który to skomentuje. Wyraź swoją opinię. on "Internetowy oszust. Ofiarą padła 45-latka z Ostrowca Św."

Napisz swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


*