58-latek kierował pomimo zakazu. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności - Kurier Ostrowiecki58-latek kierował pomimo zakazu. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności

Foto ilustracyjne

Policjanci z ostrowieckiej drogówki zatrzymali do kontroli drogowej pojazd marki Opel, którym kierował 58-letni mężczyzna. W trakcie interwencji wyszło na jaw, że mieszkaniec gminy Ćmielów posiada sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Za to przestępstwo grozi kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności. Więcej poniżej!

Decyzje o zakazie prowadzenia pojazdów najczęściej zapadają w sytuacji, w której kierujący dopuścił się przestępstwa bądź wykroczenia w ruchu drogowym. Osoba, która nie stosuje się do orzeczonego sądowego zakazu, musi liczyć się z odpowiedzialnością karną. Przekonał się o tym w środę 58-letni mieszkaniec gminy Ćmielów, który w samo południe na ul. Zamkowej w Ćmielowie został zatrzymany do kontroli drogowej. W trakcie interwencji mundurowi ustalili, że mężczyzna nie powinien wsiadać za kierownicę osobowego opla, ponieważ posiada sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych, który obowiązuje do września 2024 rok. Teraz 58-latkowi grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Bądź pierwszym, który to skomentuje. Wyraź swoją opinię. on "58-latek kierował pomimo zakazu. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności"

Napisz swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


*