Szpital zyskał nowoczesny tomograf i pomieszczenia do rehabilitacji - Kurier Ostrowiecki

Szpital zyskał nowoczesny tomograf i pomieszczenia do rehabilitacji

Foto: Starostwo powiatowe

W Wielospecjalistycznym Szpitalu odbyło się uroczyste otwarcie pomieszczeń pracowni tomografii komputerowej oraz rehabilitacji covidowej. Więcej poniżej!

Gospodarzami wydarzenia  byli starosta ostrowiecki, Marzena Dębniak oraz p.o. dyrektora naczelnego szpitala, Dariusz Tumulec, którzy przywitali zaproszonych gości, wśród których byli: wojewoda świętokrzyski, Zbigniew Koniusz, poseł Andrzej Kryj, wiceprezydent Ostrowca Świętokrzyskiego, Artur Łakomiec, Dyrektor Świętokrzyskiego Oddziału NFZ w Kielcach, Małgorzata Kiebzak, w imieniu senatora Jarosława RusieckiegoArtur Głąb, w imieniu Dyrektora Departamentu Ochrony Zdrowia Świętokrzyskiego Urzędu Marszałkowskiego, Krzysztof Ołownia oraz Przewodniczący Rady Powiatu Mariusz Pasternak, wicestarosta, Andrzej Jabłoński, członkowie zarządu powiatu, Agnieszka Rogalińska Łukasz Dybiec,  przewodnicząca Rady Społecznej WS, Danuta Barańska, radny powiatowy Dariusz Czupryński, sekretarz powiatu Łukasz Witkowski, sekretarza Urzędu Miasta, Anna Niedbała, naczelnik Wydziału EZiSS, Mariusz Łata i kierownicy oddziałów i działów szpitalnych.

Starosta M. Dębniak przypomniała, że cztery lata temu zarząd obiecał mieszkańcom, że uczyni wszystko, aby szpital istniał i się rozwijał. Jest to już kolejny etap zmian jakie dostrzegamy. Budynki zyskują inną jakość, a my już jesteśmy przygotowani do kolejnych wyzwań. Bardzo  się cieszę, że otwieramy dzisiaj nową  pracownię z nowoczesnym tomografem oraz wyremontowane pomieszczenia przeznaczone na rehabilitację po przebytym Covid-19, mówiła starosta dziękując wojewodzie za przyznane środki oraz posłowi Andrzejowi Kryjowi za lobbowanie w tej sprawie.

Z kolei wojewoda Zbigniew Koniusz odniósł się do poziomu świadczonych usług w ostrowieckiej lecznicy.

O tym, że ostrowiecki szpital jest wiodącą placówką, nie muszę nikogo przekonywać, ale tak naprawdę o skali i aspiracjach może świadczyć to, czego byłem świadkiem kilka miesięcy temu. Widok z góry, z lądowiska, może świadczyć o tym, że macie niekończące się aspiracje i tego wam gratuluję. Pani starosta, jako organ prowadzący musiała podjąć właściwe decyzje i bardzo Pani dziękuję, że tak Pani leży na sercu dobro tej placówki i dobro obywateli, aby byli właściwie prowadzeni, diagnozowani i leczeni. Wiele środków poszło z tzw. funduszu covidowego na różny sprzęt w województwie świętokrzyskim, ale miarą sukcesu są zawsze ludzie. Bardzo wam dziękuję, że tworzycie tutaj tak zgrany zespół, który przysparza samych sukcesów temu miejscu. Na wszystkie parametry, ilu pacjentów obsługujecie, a także tzw. karetkowych, wszystko mówi o jednym, to jest bardzo dobrze prowadzona placówka. Gratuluję wam i myślę, że Pani dyrektor Narodowego Funduszu Zdrowia potwierdzi jedno, nie było z wami kłopotów w covidzie i nie ma kłopotów teraz. Świadczy to o jednym, wiecie po co jesteście, aby nieść pomoc ludziom i za to wam jako wojewoda dziękuję, bo to dzieje się z pożytkiem dla nas wszystkich, moje gratulacje, mówił Z. Koniusz.

Poseł Andrzej Kryj podkreślił z kolei, że zaczyna się robić coraz lepsza sytuacja finansowa szpitala, ale to też jest wynik Państwa pracy. Zmienił się sposób płatności za nadwykonania, zmienił się sposób kontraktowania, który jest wynikiem tego, że teraz są inaczej rozliczane i finansowane nadwykonania. Ciężka praca i wysiłek, Państwa otwartość na potrzeby pacjentów, będzie także przekłuwała się w to, że ten kontrakt będzie lepszy.  Dziękuję Panu wojewodzie, że jest otwarty na nasze potrzeby nie tylko w dziedzinie służby zdrowia.

Obecna na spotkaniu dyrektor Świętokrzyskiego Oddziału NFZ, Małgorzata Kiebzak podziękowała za zaproszenie i potwierdziła słowa wojewody Z. Koniusza.

Faktycznie obserwuję Państwa pracę od kilku lat, czyli przede wszystkim przekraczanie ryczałtów, z którymi borykaliśmy się od lat i zastanawialiśmy się jak sfinansować Państwu tę pracę, bo przepisy zmieniły się dopiero w ubiegłym roku. Wiele godzin spędziłam z Panią starostą i teraz z obecnym Panem dyrektorem, na rozmowach jak pomóc szpitalowi. Faktycznie jednak mogliśmy to wykonać dopiero w grudniu.  Mówiąc o ryczałcie szykujemy kolejną zmianę, czyli będzie większa wycena, czyli są to dodatkowe środki dla szpitala i oczywiście ta Państwa praca, która była wykonana w ubiegłym roku również zostanie doceniona w miesiącu marcu i wartość  ryczałtu zostanie zwiększona  w stu procentach o wartość wykonanej pracy za cały 2023 rok. Gratuluję wszystkim Państwu, którzy przyczyniliście się do przekroczenia wartości ryczałtu, ale także tym którzy włożyli pracę w tą inwestycję, którą dzisiaj odbieramy, mówiła  dyrektor M. Kiebzak, jednocześnie podkreślając, że ostrowiecka placówka jest w grupie kilku tylko szpitali w województwie, którym udało się przekroczyć ryczałt, co pokazuje jak mocno pracuje cała załoga.

Wielospecjalistyczny Szpital w Ostrowcu Świętokrzyskim otrzymał środki będące w dyspozycji wojewody z Funduszu Przeciwdziałania COVID-19 na zakup tomografu komputerowego wraz z wyposażeniem oraz adaptację pracowni w kwocie 3 499 000,00 złotych, a także 449 500,00 złotych na remont, modernizację pomieszczeń i zakup sprzętu dla rehabilitacji pocovidowej.

Bądź pierwszym, który to skomentuje. Wyraź swoją opinię. on "Szpital zyskał nowoczesny tomograf i pomieszczenia do rehabilitacji"

Napisz swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


*