Ciężarówka w rowie. Mamy foto - Kurier Ostrowiecki

Ciężarówka w rowie. Mamy foto

Foto: KPP Opatów

Zmienna aura pogodowa sprzyja niestabilności warunków drogowych. Chwila nieuwagi, zbyt szybka jazda czy zużyte opony nie gwarantują nam bezpieczeństwa. Samochód na śliskiej nawierzchni reaguje zdecydowanie inaczej niż przy dobrych warunkach pogodowych, ale to w głównej mierze od kierującego zależy, czy dotrze bezpiecznie do celu. Apelujemy o ostrożność i dostosowanie prędkości do własnych umiejętności i warunków pogodowych. Więcej poniżej!

Zapanowanie nad pojazdem na śliskiej nawierzchni nie jest łatwym zadaniem. Szczególnie, kiedy mamy do czynienia z samochodem ciężarowym. Nawet przy niewielkiej prędkości auto może stracić przyczepność. W czwartek przekonał się o tym 35 – latek kierujący ciężarowym mercedesem z naczepą, który rano na krajowej trasie nr 74 w Jałowęsach nie dostosował prędkości do panujących warunków i stracił panowanie nad pojazdem w wyniku czego wpadł do przydrożnego rowu. Mężczyzna nie odniósł żadnych obrażeń, badanie alkomatem wykazało, że był trzeźwy. Niestety poważnym uszkodzeniom uległ zestaw pojazdów, którym kierował, a utrudnienia w miejscu zdarzenia trwały kilka godzin.

Przypominamy, że śliska nawierzchnia to gorsza przyczepność i dłuższa droga hamowania, co ma kluczowe znaczenie w przypadku koniczności nagłego zatrzymania się.

Foto i źródło: Komenda Powiatowa Policji w Opatowie

Bądź pierwszym, który to skomentuje. Wyraź swoją opinię. on "Ciężarówka w rowie. Mamy foto"

Napisz swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


*