Wyprzedził nieoznakowany radiowóz na przejściu dla pieszych - Kurier OstrowieckiWyprzedził nieoznakowany radiowóz na przejściu dla pieszych

Foto: KPP Ostrowiec

Każdego dnia funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Ostrowcu Świętokrzyskim prowadzą szereg czynności w celu zapewnienia bezpieczeństwa i porządku publicznego. Jednym z priorytetów stróżów prawa jest bezpieczeństwo w ruchu drogowym. Dlatego policjanci zawsze zwracają uwagę na przewinienia kierujących, które mogą prowadzić do wypadków drogowych oraz zatrzymują tych, którzy lekceważą przepisy i wsiadają za kierownicę pod wpływem alkoholu. Więcej poniżej!

W czwartek kilka minut po godzinie 20 na ul. Bałtowskiej w Ostrowcu Świętokrzyskim kierujący pojazdem marki Toyota wyprzedził na przejściu dla pieszych i skrzyżowaniu nieoznakowany radiowóz ostrowieckiej drogówki. Mundurowi widząc wykroczenia, których dopuścił się kierujący natychmiast zareagowali i zatrzymali go do kontroli drogowej. 78-letni mieszkaniec Ostrowca za popełnione wykroczenia został ukarany mandatem karnym w wysokości 2500 złotych i 15 punktami karnymi.

W czwartek policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego ostrowieckiej komendy zatrzymali również dwóm osobom uprawnienia do kierowania za przekroczenie prędkości o ponad 50 km/h w obszarze zabudowanym. Teraz 23-letniego mieszkańca Radomia oraz 48-letniego kielczanina czeka trzy miesięczny odpoczynek od jazdy. Starszy z mężczyzn w miejscowości Bartoszowiny jechał motocyklem marki Honda z prędkością 105 km/h. Z kolei młodszy z kierowców w tej samej miejscowości rozpędził swoje BMW do 109 km/h. Obaj mężczyźni zostali ukarani ukarani mandatami karnymi w wysokości 1500 złotych i 13 punktami karnymi.


Apelujemy do wszystkich kierujących o stosowanie się do przepisów ruchu drogowego oraz obowiązujących ograniczeń prędkości. Pamiętajmy, że nasze bezpieczeństwo na drodze zależy również od nas.

Bądź pierwszym, który to skomentuje. Wyraź swoją opinię. on "Wyprzedził nieoznakowany radiowóz na przejściu dla pieszych"

Napisz swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


*