Obrabowali dom, zostali zatrzymani przez ostrowieckich policjantów - Kurier Ostrowiecki


Obrabowali dom, zostali zatrzymani przez ostrowieckich policjantów

Foto ilustracyjne

Policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu i Przestępczości Nieletnich ostrowieckiej komendy ustalili i zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 42 i 47 lat. Mieszkańcy miasta podejrzani są o kradzież z włamaniem do niezamieszkałego domu na terenie miasta. Łupem włamywaczy padły między innymi rożnego rodzaju elektronarzędzia, telewizor i laptop. Dodatkowo stróże prawa ustalili, że obaj ostrowczanie dokonali kradzieży narzędzi budowlanych z innego remontowanego w pobliżu domu. Łącznie wartość strat pokrzywdzeni wycenili na kwotę blisko 10 000 złotych. Za kradzież z włamaniem grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności. Więcej poniżej!

W połowie listopada br. ostrowieccy policjanci zostali powiadomieni o kradzieży z włamaniem do niezamieszkałego domu na terenie miasta. Łupem włamywaczy padły wtedy między innymi rożnego rodzaju elektronarzędzia, telewizor i laptop. Wartość strat pokrzywdzona wyceniła na kwotę blisko 6 000 złotych. Kolejno po pięciu dniach na tej samej ulicy nieznani sprawcy dokonali kradzieży narzędzi budowlanych z remontowanego domu. W tym przypadku pokrzywdzony wycenił straty na kwotę blisko 4 000 złotych. Sprawą od razu zajęli się policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu i Przestępczości Nieletnich ostrowieckiej komendy. Już po kilku dniach ich skrupulatna praca przyniosła efekty. Bowiem stróże prawa ustalili i zatrzymali dwóch sprawców odpowiedzialnych za te przestępstwa. Okazali się nimi dwaj mieszkańcy Ostrowca Świętokrzyskiego w wieku 42 i 47 lat. Młodszy z rabusiów został zatrzymany i trafił do policyjnej celi w miniony wtorek. Natomiast jego 47-letni wspólnik „wpadł” w ręce stróżów prawa wczoraj. W trakcie wykonywanych czynności policjanci odzyskali większość skradzionego mienia, które teraz wróci do prawowitych właścicieli.

Obaj ostrowczanie usłyszeli już zarzuty. W związku z tym, że 47-latek działał w warunkach recydywy grozi mu teraz wyższy wymiar kary.

Konsekwencją ich czynu może być nawet 10-letni pobyt w więzieniu.

Bądź pierwszym, który to skomentuje. Wyraź swoją opinię. on "Obrabowali dom, zostali zatrzymani przez ostrowieckich policjantów"

Napisz swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


*