Tymczasowy areszt za rozbój dla 52-latka. Agresor wtargnął do mieszkania - Kurier Ostrowiecki

Tymczasowy areszt za rozbój dla 52-latka. Agresor wtargnął do mieszkania

Foto: KPP Ostrowiec

W minioną niedzielę na wniosek prokuratora Sąd Rejonowy w Ostrowcu Świętokrzyskim zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 2 miesięcy, wobec 52-latka. Mężczyzna podejrzany jest o dokonanie rozboju na 59-letnim ostrowczaninie. Łupem agresora padło mienie w postaci telewizora oraz butli gazowej z reduktorem. Łącznie wartość strat pokrzywdzony wycenił na kwotę blisko 500 złotych. Teraz mieszkańcowi Ostrowca  Świętokrzyskiego grozi kara do 15 lat pozbawienia wolności. Więcej poniżej!

Do zdarzenia doszło w miniony piątek tj. 29 grudnia 2023 roku około godziny 18.30 na ul. Siennieńskiej w Ostrowcu Świętokrzyskim. Jak wynikało z relacji 59-letniego pokrzywdzonego, kiedy przebywał w swoim mieszkaniu ktoś zapukał do jego drzwi. Kiedy mężczyzna je uchylił do środka wtargnął znany mu 52-latek. Nieproszony gość odepchnął gospodarza domu w wyniku czego ten się przewrócił. Kolejno agresor dokonał zaboru telewizora oraz butli gazowej z reduktorem, po czym opuścił mieszkanie. Na miejsce natychmiast udali policjanci celem ustalenia okoliczności zdarzenia. Wartość strat pokrzywdzony wycenił na kwotę blisko 500 złotych. W toku wykonywanych czynności jeszcze tego samego wieczora policjanci zatrzymali 52-latka i odzyskali skradzione mienie. Sprawca rozboju trafił do policyjnej celi.

W minioną niedzielę na wniosek prokuratora ostrowiecki sąd zastosował wobec 52-latka środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 2 miesięcy.

Zgodnie z kodeksem karnym za rozbój grozi kara do 15 lat pozbawienia wolności.

Bądź pierwszym, który to skomentuje. Wyraź swoją opinię. on "Tymczasowy areszt za rozbój dla 52-latka. Agresor wtargnął do mieszkania"

Napisz swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


*