Wyższa Szkoła Przedsiębiorczości i Administracji w Lublinie - Rekrutacja 2019 /></a></div>	<br>
	
	
<div class=

Polska ze wschodem czy z zachodem?

31 marca w Ostrowcu Świętokrzyskim odbył się Klub Obywatelski pod hasłem: “Polska ze wschodem czy z zachodem?” Do udziału w debacie, odbywającej się w Muzeum w Częstocicach, zostali zaproszeni: Poseł na Sejm RP Marzena Okła-Drewnowicz, były Senator prof. Stanisław Żak i redaktor Jacek Żakowski.

Mowa była o historii naszego Państwa i o tym, w którym kierunku obecnie zmierzamy. Eksperci co prawda próbowali rozwiewać wątpliwości uczestników, natomiast debata nie narzuciła jednej, konkretnej odpowiedzi na pytanie Polska ze wschodem czy z zachodem. Prof. Stanisław Żak próbował przekonać, że płynie w nas europejska krew, że mimo wszystko jesteśmy i czujemy się obywatelami Unii Europejskiej, zaś redaktor Jacek Żakowski przywoływał argumenty z historii, które opowiadały się jednak za wschodem. Posłanka PO Marzena Okła-Drewnowicz stwierdziła, że jesteśmy między wschodem a zachodem, nie tylko geograficznie.

Spotkania Klubów Obywatelskich, odbywające się w całej Polsce, to świetna okazja do rozmowy z politykami i nie tylko, o obecnej sytuacji w Państwie i bieżących wydarzeniach. Mocno trzymamy kciuki za to, żeby w naszym mieście odbywało się ich coraz więcej.

Foto: Patryk Stępień

Bądź pierwszym, który to skomentuje. Wyraź swoją opinię. on "Polska ze wschodem czy z zachodem?"

Napisz swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


*