Sprawca usiłowania zgwałcenia zatrzymany - Kurier Ostrowiecki

Sprawca usiłowania zgwałcenia zatrzymany

Policjanci z Wydziału Kryminalnego z ostrowieckiej komendy policji zatrzymali 26-letniego mężczyznę, mieszkańca Ostrowca Świętokrzyskiego podejrzewanego o usiłowanie zgwałcenia młodej kobiety. Zdarzenie to miało miejsce pod koniec grudnia ubiegłego roku w Ostrowcu Świętokrzyskim. Za to przestępstwo grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności.

Do napaści na 31–latkę doszło w nocy pod koniec grudnia 2015 roku na osiedlu Ogrody w Ostrowcu Świętokrzyskim. Nieznany wówczas sprawca usiłował zgwałcić ostrowczankę, lecz dzięki jej zdecydowanej postawie kobiecie udało się uciec. Pokrzywdzona o całym zajściu powiadomiła ostrowieckich policjantów. Sprawą natychmiast zajęli się funkcjonariusze z Wydziału Kryminalnego. Ich drobiazgowa praca oraz publikacja wizerunku sprawcy w mediach przyczyniła się do ustalenia kim był napastnik. Wszystkie informacje  były skrupulatnie sprawdzane i weryfikowane. Ostatecznie w wyniku podjętych działań  w poniedziałek około godz. 08:00 policjanci zatrzymali 26–letniego mieszkańca Ostrowca Świętokrzyskiego.

Teraz mężczyznę przesłucha prokurator a o jego dalszym losie zadecyduje Sąd. Za to przestępstwo kodeks karny przewiduje karę do 12 lat pozbawienia wolności.

Foto i źródło: KPP Ostrowiec

Bądź pierwszym, który to skomentuje. Wyraź swoją opinię. on "Sprawca usiłowania zgwałcenia zatrzymany"

Napisz swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


*