Kierowca BUSa miał blisko 2 promile alkoholu w organizmie - Kurier Ostrowiecki

Kierowca BUSa miał blisko 2 promile alkoholu w organizmie

Dzisiaj policjanci z ostrowieckiej drogówki po raz kolejny przeprowadzili działania pn. „Trzeźwy poranek”. Funkcjonariusze skontrolowali ponad 330 kierujących, spośród których 2 prowadziło pojazdy będąc w stanie nietrzeźwości. Dużą nieodpowiedzialnością wykazał się mężczyzna , który kierował busem jednej z prywatnych linii komunikacji publicznej mając w organizmie blisko 2 promile alkoholu.

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Ostrowcu Świętokrzyskim dzisiaj w godzinach porannych przeprowadzili działania „Trzeźwy poranek”. W ciągu zaledwie kilku godzin skontrolowali stan trzeźwości ponad 330 kierowców. Jak się okazało 2 prowadziło pojazdy na tzw. „podwójnym gazie”.

Wielką nieodpowiedzialnością wykazał się 49 – letni kierowca osobowego busa jednej z prywatnych linii komunikacji publicznej. Policjanci zostali powiadomieni przez  kobietę, która wysiadała z busa, że kierowca najprawdopodobniej jest nietrzeźwy. Funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego już po kilku minutach na jednym z przystanków zatrzymali ten pojazd do kontroli drogowej. W jej trakcie przeprowadzone badanie alkomatem wykazało, że 49 – letni kierowca miał blisko 2 promile alkoholu w organizmie. W busie, którym kierował nieodpowiedzialny kierowca podróżowało dwoje pasażerów.
Drugi z nietrzeźwych to 34 – latek, który nie posiadając uprawnień do prowadzenia pojazdów mechanicznych kierował osobowym BMW mając w trakcie kontroli blisko 2,5 promila alkoholu w organizmie.
Apelujemy o rozwagę. Życie i zdrowie wszystkich użytkowników dróg zależy od nas samych. Trzeźwość powinna być dla każdego z nas sprawą priorytetową. Pamiętajmy o tym i zawsze kierujmy się rozsądkiem, bo tylko w ten sposób możemy dać sobie i innym gwarancję bezpieczeństwa na drodze.

Źródło i foto: KPP Ostrowiec

Bądź pierwszym, który to skomentuje. Wyraź swoją opinię. on "Kierowca BUSa miał blisko 2 promile alkoholu w organizmie"

Napisz swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


*