Kontrola sklepu pozwoliła Policji wykryć i zabezpieczyć kolejną dużą partię "dopalaczy" - Kurier Ostrowiecki

Kontrola sklepu pozwoliła Policji wykryć i zabezpieczyć kolejną dużą partię „dopalaczy”

Wczoraj Ostrowieccy kryminalni wspólnie z pracownikami Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej przeprowadzili kontrolę jednego ze sklepów w Ostrowcu Świętokrzyskim pod kątem dopalaczy. W trakcie kontroli ujawniono i zabezpieczono 25 sztuk saszetek z substancjami co do których istnieje podejrzenie, że są środkami zastępczymi. Dzisiaj policjanci powtórzyli kontrolę w tym sklepie zabezpieczając dodatkowo 29 takich samych saszetek. Teraz substancje te zostaną poddane szczegółowym badaniom.

Wczoraj pracownicy Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej przy asyście ostrowieckich policjantów skontrolowali jeden ze sklepów w mieście, w związku z podejrzeniem, że mogą tam znajdować się tzw. dopalacze. W trakcie kontroli ujawnili i zabezpieczyli 25 saszetek z zawartością substancji, co do których zachodzi podejrzenie, że są one środkami zastępczymi.
Dzisiaj policjanci ponownie złożyli wizytę w tym samym sklepie. W trakcie kontroli stwierdzono  wprowadzanie do obrotu produktów, co do których zachodzi podejrzenie, że są one środkami zastępczymi. Tym razem zabezpieczyli 29 takich samych saszetek.

Zabezpieczony podczas obu kontroli towar zostanie poddany specjalistycznej ekspertyzie w laboratorium aby stwierdzić czy wśród zabezpieczonych środków znajdą się substancje psychoaktywne wskazane w Ustawie o przeciwdziałaniu narkomanii.

Policjanci apelują zwłaszcza do młodych ludzi, którzy kierując się ciekawością i chęcią przeżycia nieznanych doznań najczęściej sięgają po dopalacze. Zażywanie takich środków sprzedawanych często pod postacią tabletek lub mieszanek do palenia jako produkty dla kolekcjonerów, kadzidełka, talizmany, sole do kąpieli  mogą skutkować ciężkim uszczerbkiem na zdrowiu, a nawet śmiercią.

Źródło i foto: KPP Ostrowiec

Bądź pierwszym, który to skomentuje. Wyraź swoją opinię. on "Kontrola sklepu pozwoliła Policji wykryć i zabezpieczyć kolejną dużą partię „dopalaczy”"

Napisz swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


*