Autorem alarmu bombowego okazał się 16-letni Ostrowczanin - Kurier Ostrowiecki

Autorem alarmu bombowego okazał się 16-letni Ostrowczanin

Ostrowieccy policjanci ustalili sprawcę fałszywego alarmu bombowego w jednym z bloków mieszkalnych w Ostrowcu Świętokrzyskim. Autorem wywołanego alarmu okazał się 16–letni ostrowczanin. Teraz jego nieprzemyślanym zachowaniem zajmie się sąd rodzinny i nieletnich.

Wczoraj około godziny 01:00 dyspozytor Wojewódzkiego Centrum Powiadamiania Ratunkowego, otrzymał telefoniczne zgłoszenie z informacją, że przed jednym z bloków mieszkalnych na terenie miasta jest bomba. Rozmówca przedstawił się podając dane osobowe mężczyzny, mieszkańca Ostrowca Świętokrzyskiego. Natychmiast na miejsce gdzie miał znajdować się ładunek wybuchowy zostali skierowani ostrowieccy policjanci oraz służby ratownicze. Po dokładnym sprawdzeniu budynku i przyległego terenu przez funkcjonariuszy z Nieetatowej Grupy Rozpoznania Minersko Pirotechnicznego okazało się, że to fałszywy alarm.
Sprawą zajęli się ostrowieccy kryminalni. Szybko wykluczono aby osobą dzwoniącą był mężczyzna, którego dane podczas zgłoszenia podał rozmówca. Policjanci ustalili, że sprawcą jest 16–letni mieszkaniec Ostrowca Świętokrzyskiego. Wczoraj funkcjonariusze zatrzymali nastolatka, który przyznał się do popełnionego czynu. Tłumaczył policjantom, że podał dane osobowe konkubenta jego matki bo chciał aby mężczyzna miał kłopoty.
Nieletni odpowie teraz za swoje nieodpowiedzialne zachowanie przed sądem rodzinnym i nieletnich.

Źródło: KPP Ostrowiec

Bądź pierwszym, który to skomentuje. Wyraź swoją opinię. on "Autorem alarmu bombowego okazał się 16-letni Ostrowczanin"

Napisz swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


*