7 nielegalnych rewolwerów zabezpieczyła Policja w jednym ze sklepów - Kurier Ostrowiecki


7 nielegalnych rewolwerów zabezpieczyła Policja w jednym ze sklepów

Policjanci z Wydziału Kryminalnego z Komendy Powiatowej Policji w Ostrowcu Świętokrzyskim w jednym ze sklepów na terenie miasta zabezpieczyli 7 sztuk broni kinetyczno – hukowej typu rewolwer bębenkowy „Major Eagle 2.5” oraz ponad 3700 sztuk kul gumowych i gumowo – metalowych do tej broni. Za nielegalne posiadanie broni grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

109-34513

 

 

 

 

 

 

W miniony piątek ostrowieccy kryminalni otrzymali informację, iż w jednym ze sklepów w Ostrowcu Świętokrzyskim na stoisku z bronią pneumatyczną sprzedawana jest broń, na której posiadanie  wymagane jest zezwolenie. Policjanci natychmiast udali się do wskazanej placówki handlowej, gdzie zabezpieczyli  7 sztuk broni kinetyczno – hukowej o nazwie „Major Eagle 2.5”, kaliber 6 mm oraz 20 pudełek z zawartością 2087 sztuk kul gumowo – metalowych i 16 pudełek z zawartością 1640 sztuk kul gumowych do tej broni. Zabezpieczona broń i amunicja zostaną teraz poddane specjalistycznej ekspertyzie. Jeżeli badania wykażą, że na jej posiadanie wymagane jest zezwolenie właściciel będzie za to odpowiadał przed sądem. Za nielegalne posiadanie broni grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Źródło i foto: KPP Ostrowiec

1 Kommentar på "7 nielegalnych rewolwerów zabezpieczyła Policja w jednym ze sklepów"

  1. Ja też mam taką broń; nazywa się volkswagen. Tylko materiał miotający jest inny, nazywa się olej napędowy a w wyniku jego spalania wyrzuca pocisk ( ile go wsadzę) z lufy lub elementu ją zastepującego o kalibrze chyba z 10 cm.

Napisz swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


*