KSZO zakontraktował nowe zawodniczki: Dorotę Ściurkę, Joannę Kapturską i Zuzannę Czyżnielewską - Kurier Ostrowiecki

KSZO zakontraktował nowe zawodniczki: Dorotę Ściurkę, Joannę Kapturską i Zuzannę Czyżnielewską

KSZO Ostrowiec Św. rozpoczął budowę drużyny na nowy sezon w Orlen Lidze. Pierwszą zawodniczką, która złożyła podpis pod kontraktem na sezon 2016/2017 jest kapitan pomarańczowo – czarnych Dorota Ściurka. Nowymi zawodniczkami w drużynie prowadzonej przez trenera Dariusza Parkitnego będą atakujące Joanna Kapturska i Zuzanna Czyżnielewska.

Joanna Kapturska z d. Frąckowiak (ur. 4 lipca 1986 w Poznaniu) – może grać na pozycji przyjmującej lub atakującej. To była reprezentantka Polski. W minionym sezonie grała w Developresie SkyRes Rzeszów, a wcześniej reprezentowała m.in. Centrostal Bydgoszcz, AZS AWF Poznań, Farmutil Piła, All Fin CFL Volta Mantovana (Włochy), BKS Aluprof Bielsko-Biała, Riso Scotti Pawia (Włochy), Obiettivo Risarcimento Vicenza (Włochy).

Zuzanna Czyżnielewska (ur. 24 kwietnia 1992) – gra na pozycji atakującej. Ostatnio występowała w drużynie KS Pałac Bydgoszcz. Występowała w reprezentacji Polski juniorek, a w 2012 roku zadebiutowała w reprezentacji Polski seniorek przeciwko Rosji podczas turnieju o Puchar Borysa Jelcyna. Wystąpiła w niej 4 razy.

Trwają zaawansowane rozmowy z kolejnymi zawodniczkami.

Źródło i foto: Klub Kszo.

Bądź pierwszym, który to skomentuje. Wyraź swoją opinię. on "KSZO zakontraktował nowe zawodniczki: Dorotę Ściurkę, Joannę Kapturską i Zuzannę Czyżnielewską"

Napisz swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


*