70-letni kompletnie pijany kierowca zatrzymany w Ostrowcu Świętokrzyskim - Kurier Ostrowiecki

70-letni kompletnie pijany kierowca zatrzymany w Ostrowcu Świętokrzyskim

Wczoraj policjant z Komisariatu Policji w Radomiu jadący jedną z ulic w Ostrowcu Świętokrzyskim zatrzymał 70-letniego pijanego kierowcę. Mężczyzna prowadził auto na ,, podwójnym gazie’’ i omal nie spowodował wypadku. Teraz może mu grozić kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Wczoraj przed godziną 16:00  funkcjonariusz Komisariatu Policji w Radomiu na jednej z ulic w Ostrowcu Świętokrzyskim zatrzymał nietrzeźwego kierowcę osobowego Volkswagena. Kierowca osobowego auta jechał całą szerokością jezdni i omal nie spowodował wypadku. Tylko szybka reakcja policjanta uchroniła go przed zderzeniem pojazdów. Funkcjonariusz widząc całą sytuację postanowił natychmiast interweniować. Korzystając z chwili zawahania kierowcy i faktu, że pojazd mężczyzny zwolnił, podbiegł do auta, wyciągną kluczyki i uniemożliwił dalszą jazdę kompletnie pijanemu 70-latkowi.  Policjanci  z ostrowieckiej drogówki zbadali stan trzeźwości ostrowczanina, który miał blisko 2,5 promila alkoholu. Mężczyzna stracił już prawo jazdy, a jego dalszym losem zajmie się teraz sąd. Pijanemu kierowcy grozi wysoka grzywna oraz kara do  3 lat pozbawienia wolność.

Zdecydowana postawa policjanta z Komisariatu Policji w Radomiu, zapobiegła nie tylko dalszemu łamaniu przepisów przez nietrzeźwego kierowcę, ale być może nawet tragedii do jakiej mógł doprowadzić 70-latek.

Źródło: KPP Ostrowiec

Bądź pierwszym, który to skomentuje. Wyraź swoją opinię. on "70-letni kompletnie pijany kierowca zatrzymany w Ostrowcu Świętokrzyskim"

Napisz swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


*