Bezpieczna ulica Polna - Kurier Ostrowiecki

Bezpieczna ulica Polna

Miesiące letnie, to czas odpoczynku, ale i wytężonych prac zwłaszcza dla drogowców. Trwają bowiem liczne remonty na drogach na terenie powiatu ostrowieckiego. Najbardziej wyczekiwana przebudowa – ul. Polnej w Ostrowcu Świętokrzyskim jest już na półmetku.

Inwestycje drogowe, to jeden z priorytetów dla włodarzy powiatu. Starostwo przeznacza i  pozyskuje na ten cel coraz większe pieniądze. Drogowców widać niemal na każdym kroku, a wszystko dla dobra mieszkańców powiatu ostrowieckiego. Powstają coraz lepsze drogi, chodniki dla pieszych i ścieżki rowerowe dla miłośników jednośladów.

Wykonywana jest również tak wyczekiwana inwestycja polegająca na przebudowie ulicy Polnej w Ostrowcu Św. na odcinku od skrzyżowania z ul. Radwana do skrzyżowania z ul. L. Chrzanowskiego o długości 725 mb. Postępy w pracach są widoczne każdego dnia, a zakończenie prac remontowych zaplanowano na 30 września 2016 r. Takie działanie możliwe było dzięki pozyskaniu dużego dofinansowania z Programu Gminnej i Powiatowej Infrastruktury Drogowej na lata 2016-2019. Remont ma kosztować blisko 1,9 mln zł., z czego dofinansowanie z budżetu Państwa wynosi 50% wartości zadania. Pozostałą kwotę w całości pokrywa Ostrowieckie Starostwo.

– Dzięki wybudowaniu czterech pasów, po dwa w każdym kierunku, szerokim chodnikom i powstającej obok niej ścieżce rowerowej od strony osiedla Ogrody znacznie poprawi się bezpieczeństwo użytkowników drogi – pieszych i tych zmotoryzowanych – podkreśla starosta ostrowiecki Zbigniew Duda.

Remontów ciąg dalszy

W przyszłym roku planowana jest dalsza przebudowa ulicy Polnej. Swym zakresem obejmować będzie przebudowę odcinka ulicy Polnej od skrzyżowania z ulicą Radwana do skrzyżowania z ulicą Iłżecką o długości 440 mb. Powiat Ostrowiecki będzie się starał o  dofinansowanie tej inwestycji z program Rozwoju Gminnej i Powiatowej Infrastruktury Drogowej na lata 2016-2019.

DSC_3826 (Kopiowanie) DSC_3891 (Kopiowanie) SV104086 (Kopiowanie)

 

 

 

 

 

 

W ramach zaplanowanego zadania określono bardzo szczegółowo zakres robót. Przebudowie podlegać będzie nawierzchnia ulic wraz z przylegającymi krawężnikami, tak aby komfort i bezpieczeństwo korzystania z tych dróg były odczuwalne. Przebudowa dedykowana jest wszystkim uczestnikom ruchu, w związku z czym odświeżone zostaną chodniki oraz wydzielone ścieżki rowerowe. Koniecznej renowacji zostanie poddana, także kanalizacja deszczowa. Przy ulicach pojawią się nowe znaki drogowe i poręcze ochronne dla pieszych, a na estetyce zyskają zieleńce. W ramach zadania planowana jest renowacja istniejącego oświetlenia ulicznego. Szacunkowy koszt realizacji przebudowy ulicy Polnej to 3 000 000 złotych.

Zadanie to obejmuje również budowę sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu ulicy Polnej z ulicą Siennieńską, która znacznie usprawni ruch na tym skrzyżowaniu – dodaje starosta. Bezpieczeństwo uczestników ruchu poprawią obustronne szerokie chodniki, ścieżka rowerowa od strony osiedla Słonecznego oraz dwie zatoki autobusowe.

Źródło: “Puls. Dwutygodnik Powiatu Ostrowieckiego”.

Bądź pierwszym, który to skomentuje. Wyraź swoją opinię. on "Bezpieczna ulica Polna"

Napisz swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


*