Próbował wręczyć łapówkę ostrowieckiej drogówce - Kurier Ostrowiecki

Próbował wręczyć łapówkę ostrowieckiej drogówce

Policjanci z ostrowieckiej drogówki zatrzymali 61 – letniego kierowcę ciężarówki, który przekroczył dopuszczalną prędkość w terenie zabudowanym o 35 km/h oraz przewoził pasażera w sposób niezgodny z przepisami. Mężczyzna chcąc uniknąć odpowiedzialności za popełnione wykroczenia, usiłował wręczył funkcjonariuszowi 100 złotych. Za swój czyn odpowie przed sądem, może mu grozić nawet 10 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło dzisiaj rano w jednej z miejscowości w gminie Waśniów na drodze wojewódzkiej nr 751. Funkcjonariusze z ostrowieckiej drogówki dokonując kontroli prędkości pojazdów zatrzymali samochód ciężarowy marki MAN. 61 – letni kierowca w terenie zabudowanym, gdzie obowiązywała prędkość do 50 km/h prowadził auto z prędkością 85 km/h. Dodatkowo w skrzyni ładunkowej pojazdu przystosowanej do przewożenia zwierząt przewoził swojego kolegę.

Policjanci za przekroczenie prędkości nałożyli na kierowcę mandat karny w wysokości 200 złotych i 6 punktów karnych, a za przewożenie pasażera w sposób niezgodny z przepisami dodatkowo mandat w wysokości 100 złotych i 1 punkt karny.  W trakcie wykonywania czynności 61 – latek usiłował wręczyć  policjantowi pieniądze w kwocie 100 złotych, informując go, że lepiej się dogadać. Mężczyzna został zatrzymany. Dzisiaj śledczy przedstawią mu zarzuty. Wręczenie korzyści majątkowej za odstąpienie od czynności służbowych jest przestępstwem, za które grozi nawet 10 lat pozbawienia wolności.

Bądź pierwszym, który to skomentuje. Wyraź swoją opinię. on "Próbował wręczyć łapówkę ostrowieckiej drogówce"

Napisz swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


*