Z regionu: Wąchock koło Starachowic. Pożar dwóch hal magazynowych - Kurier Ostrowiecki

Z regionu: Wąchock koło Starachowic. Pożar dwóch hal magazynowych

Około godziny 02:50 dyżurny stanowiska kierowania Straży Pożarnej zadysponował pierwsze zastępy do pożaru hal magazynowych, jaki zgłoszono na granicy Starachowic i gminy Wąchock.

imgsize-1 imgsize-2 imgsize-3 imgsize-4

Pomimo błyskawicznej reakcji strażacy zastali mocno rozwinięty pożar składowanych w magazynach kilku tysięcy metrów sześciennych tekstyliów.
Na jednym z budynków w całości, zaś na drugim częściowo zawalił się dach. Konstrukcja ścian zewnętrznych uległa deformacji, skutkiem czego z obawy o bezpieczeństwo ratowników działania gaśnicze początkowo prowadzone były jedynie od zewnątrz z ziemi oraz z zadysponowanych na miejsce: podnośnika hydraulicznego i autodrabiny.

Na miejscu pożaru działały jednostki ze Starachowic, Ostrowca Św., Skarżyska – Kam., Kielc oraz ochotnicze straże pożarne z powiatu starachowickiego. Po schłodzeniu środowiska pożaru konieczne będzie usunięcie tekstyliów z magazynów i dokładne przelanie ich wodą w celu niedopuszczenia do powstania ponownego zarzewia ognia.

Sukcesem akcji trwającej już drugą dobę jest ocalenie przed ogniem dużego kompleksu leśnego sąsiadującego z budynkami oraz niedopuszczenie do przeniesienia ognia na cały zakład.

Źródło i foto: PSP Starachowice

Bądź pierwszym, który to skomentuje. Wyraź swoją opinię. on "Z regionu: Wąchock koło Starachowic. Pożar dwóch hal magazynowych"

Napisz swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


*