Pobili 17-letniego chłopaka w busie - Kurier Ostrowiecki

Pobili 17-letniego chłopaka w busie

Policjanci z ostrowieckiej komendy zatrzymali dwóch 17 – latków i 19 – latka. Są oni podejrzewani o pobicie 17 – letniego mieszkańca Ćmielowa. Funkcjonariusze ustalili, że czwartym ze sprawców jest 17 – latek, którego zatrzymanie jest tylko kwestią czasu. Do zdarzenia doszło wczoraj wieczorem w busie, którym pokrzywdzony wracał do domu. Wszyscy napastnicy byli nietrzeźwi. Za pobicie kodeks karny przewiduje karę pozbawienia wolności nawet do 3 lat.

Do zdarzenia doszło wczoraj wieczorem. Jak wynika z ustaleń Policji, około godziny 22:00, na jednym z przystanków w Ostrowcu Świętokrzyskim do busa prywatnej linii komunikacji publicznej wsiadł 17 – letni mieszkaniec Ćmielowa. Na następnym przystanku do busa wsiadło kilku młodych mężczyzn, których chłopak znał osobiście. Jeden z nich usiadł na sąsiednim siedzeniu obok pokrzywdzonego i zaczął go zaczepiać. W pewnym momencie zaproponował mu napicie się wina, a kiedy 17- latek odmówił tamten zaczął być wobec niego agresywny. Bez żadnego powodu on oraz jego trzej koledzy zaczęli bić chłopaka pięściami po całym ciele. Kiedy pokrzywdzonemu udało się uwolnić od napastników, przesiadł się na siedzenie blisko kierowcy i powiadomił telefonicznie rodzinę o tym, co go spotkało. Na przystanku w jednej z miejscowości w gminie Ćmielów 17- latek wysiadł. Czekała tam na niego matka, która powiadomiła o całym zajściu policję. Przybyli na miejsce policjanci zatrzymali trzech napastników, dwóch 17 – latków i 19 – latka. W chwili zatrzymania byli nietrzeźwi, 17- latkowie mieli blisko 1,8 promila alkoholu w organizmie a ich starszy kolega 2,2 promila. Funkcjonariusze ustalili, że czwartym sprawcą jest 17 – latek, który zdążył oddalić się przed przyjazdem mundurowych. Jego zatrzymanie jest tylko kwestią czasu.

Dzisiaj mężczyźni usłyszą zarzuty, a o ich dalszym losie zdecyduje prokurator. Pobity chłopak trafił do szpitala. Za to przestępstwo kodeks karny przewiduje karę do 3 lat pozbawienia wolności.

Bądź pierwszym, który to skomentuje. Wyraź swoją opinię. on "Pobili 17-letniego chłopaka w busie"

Napisz swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


*