Przez weekend zatrzymano 58 nietrzeźwych kierujących - Kurier Ostrowiecki

Przez weekend zatrzymano 58 nietrzeźwych kierujących

Listopadowy świąteczny weekend za nami. Jak co roku nad bezpieczeństwem wypoczywających czuwało ponad 1800 policjantów. Od piątku do niedzieli doszło do 5 wypadków, w których 8 osób zostało rannych. Funkcjonariusze zatrzymali 58 nietrzeźwych kierujących. Dane dotyczą województwa świętokrzyskiego.

Podczas świątecznego listopadowego weekendu, tak jak i w latach poprzednich, nad bezpieczeństwem osób wybierających się na wypoczynek  czuwali policjanci garnizonu świętokrzyskiego. Na trasach wylotowych z miast można było spotkać zwiększoną liczbę  policyjnych patroli. Funkcjonariusze sprawdzali, czy kierujący poruszają się zgodnie z przepisami i dozwoloną prędkością.

Policjanci kontrolowali stan trzeźwości kierujących, stan techniczny pojazdów, oraz czy wszyscy podróżujący mają zapięte pasy, a dzieci przewożone są w fotelikach. Na trasach obecne były także radiowozy nieoznakowane wyposażone w wideorejestratory.

Od piątku do niedzieli doszło do 5 wypadków, w których 8 osób zostało rannych. Najczęstszą przyczyną zdarzeń drogowych była nadmierna prędkość, nieprawidłowe wyprzedzanie, nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu oraz kierowanie pojazdem pod wpływem alkoholu. Funkcjonariusze zatrzymali 58 nietrzeźwych kierowców.

Bądź pierwszym, który to skomentuje. Wyraź swoją opinię. on "Przez weekend zatrzymano 58 nietrzeźwych kierujących"

Napisz swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


*