Patryk Stępień i Magdalena Godlewska - o bezdomności zwierząt w okresie zimowym - Kurier Ostrowiecki

Patryk Stępień i Magdalena Godlewska – o bezdomności zwierząt w okresie zimowym

O bezdomności w okresie zimowym mówią Patryk Stępień – lider Zespołu Pomocy Koleżeńskiej oraz Magdalena Godlewska – prezes Ostrowieckiego Stowarzyszenia Przyjaciół Zwierząt „Animals”.

Okres zimowy to okres, w którym pomoc dla bezdomnych psiaków jest najbardziej potrzebna. Narażone są one na wyziębienia. Na szczęście w naszym mieście działają ludzie dobrej woli, którzy pomagają bezdomnym zwierzętom. Przykładem jest Ostrowieckie Stowarzyszenie Przyjaciół Zwierząt „Animals”.

Patryk Stępień: Wielokrotnie wspominane jest o wzmożonej potrzebie pomocy zwierzętom, szczególnie właśnie w okresie zimowym. Społeczeństwo jednak nie zawsze reaguje na potrzeby takich psiaków, co często obserwuję. Nie wiem, czy jest to spowodowane brakiem empatii wobec zwierząt, brakiem ich godnego traktowania, bo przecież zwierzęta czują dokładnie tak jak my! Nie mam pojęcia, dlaczego większość z nas nie reaguje! Ciągle słyszy się historie rodem z piekła, gdzie zwierzę zostało przywiązane do samochodu łańcuchem i ciągnięte przez 2 kilometry… Wtedy gotuje się w nas od emocji i dokładnie tak samo powinno być, gdy widzimy bezdomne zwierzę. Nie mamy pojęcia co stanie się z nim za kilka chwil. Dlatego musimy działać i reagować! Nie pozostawiajmy bezdomniaka zdanego na siebie samego, pochylmy się nad jego losem i udzielmy wsparcia.

Magdalena Godlewska: Zima to bardzo ciężki okres dla bezdomnych istot, skazanych przez ludzi na głód, zimno i samotność. Psiaki bezdomne w tym czasie pokazują się częściej, gdyż są zmarznięte i głodne, nie wiemy czy ich przybywa akurat w tym okresie. Ale wiemy, że w tym okresie jest im najciężej znaleźć pożywienie i schronienie przed przeszywającym zimnem. Wszyscy musimy pamiętać, że zwierzęta tak jak my odczuwają zimno i głód, są ofiarami hipotermii spowodowanej wyziębieniem ciała, a czasem zamarznięcia na poboczu, gdy nikt się nie zatrzyma , nie pomoże… Często zdarza się tak, że wielu z Was przechodzi koło potrzebującego zwierzęcia i mija myśląc, że są właśnie organizacje, które powinny się tym zająć. Jednak tu tkwi problem …musisz się zatrzymać i pomóc! Musisz zadzwonić i powiadomić odpowiednie służby i organizacje prozwierzęce działające w okolicy twojego miejsca zamieszkania. Ale to nie koniec – dajcie coś z siebie zanim dotrze pomoc – zabierzcie z drogi zwierzę powypadkowe, ogrzejcie wyziębionego, nakarmcie głodnego. Pomóżcie nam pomagać!

Ostrowieckie Stowarzyszenie Przyjaciół Zwierząt „Animals” daje azyl bezdomnym zwierzętom z naszego miasta. Wesprzeć ich można przekazując darowiznę pieniężną (Alior Bank 67 2490 0005 0000 4530 2343 1263) bądź rzeczową – karmę, kołdry, koce, poduszki itp. Pieniądze przeznaczane są na leczenie chorych psiaków i ich pobyt w hotelikach.

O problemie bezdomności zwierząt w naszym mieście będziemy jeszcze wspominać.

Bądź pierwszym, który to skomentuje. Wyraź swoją opinię. on "Patryk Stępień i Magdalena Godlewska – o bezdomności zwierząt w okresie zimowym"

Napisz swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


*