Trwają przygotowania w Ostrowcu Świętokrzyskim do Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy - Kurier Ostrowiecki

Trwają przygotowania w Ostrowcu Świętokrzyskim do Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

„Dla ratowania życia i zdrowia dzieci na oddziałach ogólno-pediatrycznych oraz dla zapewnienia godnej opieki medycznej seniorom” pod takim hasłem 15 stycznia 2017 roku po raz 25 zagra w całym kraju Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Do tego wydarzenia trwają przygotowania również w Ostrowcu Świętokrzyskim.

Przygotowania rozpoczęliśmy już w październiku. W chwili obecnej trwa rekrutacja wolontariuszy, którzy będą chodzić po ulicach naszego miasta z kolorowymi puszkami i uzbrojeni w tradycyjne czerwone serduszka. W tym roku będzie to aż 300 wolontariuszy. Zapisy trwają do połowy grudnia, a na dzień dzisiejszy pozostało już niewiele ponad 120 miejsc  – informuje członek sztabu w Ostrowcu  phm. Teresa Woźniak.

Trwają ustalenia jaki będzie miał ostateczny przebieg 25 finał oraz impreza towarzysząca na rynku. Jak co roku organizację wspiera Miejskie Centrum Kultury.

W tym roku będziemy mieć nowości podczas finału. Będzie można spotkać wolontariuszy z terminalami płatniczymi, aby móc wesprzeć akcję przy pomocy karty płatniczej – przekazuje Szef Sztabu hm. Dariusz Czupryński.
Sztab działa w lokalu Komendy Hufca ZHP przy ul. Polnej 56 i to tu powinni się zgłaszać wszyscy, którzy chcą nas wspierać. Wolontariusze ze zdjęciem i dokumentem tożsamości załatwią wszystkie formalności na miejscu –  dodaje szef sztabu. 

W ciągu poprzednich 24 Finałów WOŚP  Orkiestra zebrała i przekazała na wsparcie polskiej medycyny sumę ponad 720 mln PLN. 

W ramach zakupu ze środków zebranych podczas 24. Finału WOŚP Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy dokonała zakupu m.in. 2 rezonansów magnetycznych (wysokiej klasy kardiomonitorów czy urządzeń do nieinwazyjnego wspomagania oddychania noworodka, a także wyposażenia laboratoriów onkologicznych. W ramach zakupu dla geriatrii wymieniono ponad 1 500 łóżek z materacami oraz szafkami nocnymi oraz aparaty EKG czy inhalatory. 
Wiemy już że do oddziału pediatrii ostrowieckiego szpitala trafi urządzenie EKG, 15 łóżek dziecięcych i 10 łóżek młodzieżowych. Dotychczas do Ostrowca Świętokrzyskiego trafił sprzęt medyczne za łączną kwotę 1,110,211.53 zł oraz do  nauki pierwszej pomocy za ponad 180tys. –  mówi Dariusz Czupryński. 

Sztab zaprasza do pomocy wszystkich, którzy mają kontakty do zespołów muzycznych, chcą pomagać w pracach sztabu, zdobyć doświadczenie przy organizowaniu tak dużego wydarzenia lub chcą przekazać jakiś przedmiot na licytację. Dodatkowe informacje można znaleźć  na profilu sztabu w serwisach społecznościowych.

Bądź pierwszym, który to skomentuje. Wyraź swoją opinię. on "Trwają przygotowania w Ostrowcu Świętokrzyskim do Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy"

Napisz swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


*