Marszałek na Passion Day! - Kurier Ostrowiecki


Marszałek na Passion Day!

Wydarzenie Passion Day, którego celem była aktywizacja młodzieży w życie społeczne i wolontariat, przyciągnęło do ostrowieckiego Kina “Etiuda” masę młodych ludzi! A wszystko za sprawą Patryka Stępnia, młodego ostrowczanina, który powołał Zespół Pomocy Koleżeńskiej i już od 4 lat stara się zmieniać swoje otoczenie na lepsze.

Do Ostrowca Świętokrzyskiego, zjechali się osobistości związane z działalnością społeczną z całej Polski, ale i z zagranicy. Sam Marszałek Województwa Świętokrzyskiego zdecydował się na udział w tej imprezie, po to, by przekazać młodym ludziom wartości, które ceni i które warto pielęgnować. Wszystko oczywiście wokół idei wolontariatu.

Jedna z największych imprez poświęconych wolontariatowi w naszym mieście przyciągnęło wielu wspaniałych prelegentów. Wśród nich znaleźli się: Piotr Koziol z Opola, który jest prezesem Fundacji “Kwitnące Talenty”, Barbara Zamożniewicz – Świętokrzyski Rzecznik Młodzieży, Michał Braun – wiceprezes Regionalnego Centrum Wolontariatu w Kielcach, Posłanka na Sejm RP Marzena Okła-Drewnowicz, Beata Oczkowicz czy Bożena Kolasa. Wielkim zaskoczeniem było wystąpienie Marszałka, które do ostatniej chwili organizatorzy trzymali w tajemnicy. Marszałek pokazał swoje zdjęcia z czasów młodości i opowiedział, jak zaczynał swoją pracę na rzecz społeczeństwa. Ze Słowacji przyjechali do nas przedstawiciele LEAF Academy – międzynarodowej szkoły szkolącej przyszłych liderów społecznych.

Jak mówi organizator, Patryk Stępień, to nie jest ostatnie tego typu wydarzenie: “Wciąż dostrzegamy problem, którym jest brak zaangażowania w wolontariat i działalność społeczną młodzieży. Dlatego od dłuższego czasu działamy w kierunku zmiany i za cel stawiamy sobie aktywizację ludzi młodych. To wydarzenie jest jednym z wielu, które mają pokazać dobre praktyki wolontariackie młodym ludziom. Jest to pierwsza edycja, ale w planach mamy kolejną!”

Oprócz prezentacji poprowadzonych przez prelegentów, dla młodzieży przygotowano także inspirujące warsztaty.

Bądź pierwszym, który to skomentuje. Wyraź swoją opinię. on "Marszałek na Passion Day!"

Napisz swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


*