Katastrofa w ruchu lądowym. 52-letniemu kierowcy postawiono zarzuty

W środę (15 listopada 2017 roku) w Kielcach około godziny 14:00 doszło do tragicznego zdarzenia, w którym śmierć poniosła jedna osoba, a pięć zostało rannych. Sprawcy grozi 18 lat więzienia.

– Do zdarzenia doszło około godziny 14:00. Samochodem marki BMW kierował nietrzeźwy 52-latek z Kielc. Wraz z nim podróżowało 3 innych mężczyzn, którzy również byli nietrzeźwi. Wstępne ustalenia wskazują, iż z uwagi na stan nietrzeźwości – wynoszący 1,44 mg/l w wydychanym powietrzu – kierujący BMW stracił panowanie nad pojazdem i wjechał w przystanek, na którym przebywało co najmniej kilka osób. Potrącił te osoby, które nie zdołały uciec z toru jazdy pojazdu. Niestety najciężej ranna 78-letnia mieszkanka Kielc zmarła pomimo udzielenia jej pomocy medycznej –  informuje Daniel Prokopowicz, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Kielcach.

W dniu dzisiejszym prokurator przedstawił kierowcy samochodu BMW – Robertowi C. zarzut sprowadzenia w stanie nietrzeźwości katastrofy w ruchu lądowym z następstwem w postaci śmierci jednej osoby, a nadto zarzut kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości.

Podejrzany częściowo przyznał się do popełnienia pierwszego z zarzucanych mu czynów, natomiast w całości do drugiego z nich. Złożył wyjaśnienia – dla dobra postępowania nie podajemy ich treści. Prokurator skierował do Sądu Rejonowego w Kielcach wniosek o jego tymczasowe aresztowanie na okres 3 miesięcy.

Bądź pierwszym, który to skomentuje. Wyraź swoją opinię. on "Katastrofa w ruchu lądowym. 52-letniemu kierowcy postawiono zarzuty"

Napisz swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


*