Jaką depilację owłosienia wybrać? - Kurier Ostrowiecki

Jaką depilację owłosienia wybrać?

Usuwanie zbędnego owłosienia jest dzisiaj standardem.

Depilować można praktycznie każdą część ciała, na której porastają włoski. Najczęściej są to nogi, miejsca intymne, pachy. Panie depilują też wąsik nad górną wargą, panowie zaś plecy i klatkę piersiową. Wybór sposobów, dzięki którym nasze ciało będzie gładkie, jest szeroki.

Jednorazowa maszynka

To najczęściej wybierana metoda pozbawiania naszego ciała włosów. Niestety niezbyt skuteczna. Golenie maszynką jest nie tylko czasochłonne, ale i nietrwałe. Zabieg należy powtarzać co kilka dni, bo włosy zaczynają szybko odrastać. Jedyną zaletą jest bezbolesność, ale trzeba uważać za to na skaleczenia. Ostrze maszynki przy nieumiejętnym stosowaniu łatwo przecina delikatną skórę.

Kremy do depilacji

To metoda bezbolesna, ale również nieskuteczna. Środek do depilacji tego rodzaju należy nanieść na skórę, odczekać kilka minut i go zetrzeć. Wadą jest fakt, że kremy do depilacji nafaszerowane są chemią. Ta z kolei może podrażnić skórę i wywołać uczulenie.

Wosk

Depilacja woskiem pozwala zachować gładką skórę nawet przez kilka tygodni. Zabiegi są jednak bolesne, mogą też podrażniać skórę. Gorący wosk nakłada się na poszczególne partie skóry, po czym zrywa się go specjalnymi plastrami. Z tej metody nie mogą korzystać osoby, których skóra jest naczynkowa.

Depilator

Depilator to urządzenie do domowego użytku, który pozwoli usunąć włoski na dłuższy czas – około 14 dni. To metoda skuteczna, ale trzeba pamiętać, że bolesna. Samo urządzenie do depilowania nie jest tanie. Należy patrzeć również na rodzaj skóry – ta wrażliwa i nazbyt delikatna może ulec podrażnieniu.

Laser

To innowacja w świecie depilacji. Usuwanie zbędnego owłosienia laserem to dzisiaj jedyna metoda, dzięki której włosy usuwane są trwale. Oznacza to, że seria zabiegów laserem sprawia, że włoski nie odrastają już nigdy.

Dzisiaj takie zabiegi oferowane są w gabinetach dermatologicznych oraz klinikach medycyny estetycznej. O ich ilości może decydować tylko specjalista, który pod uwagę bierze grubość i rodzaj włosków. Jeszcze do niedawna laserowo mogło być usuwane owłosienie ciemne, teraz barwnik nie ma najmniejszego znaczenia, bo nowoczesne urządzenia radzą sobie ze wszystkimi włoskami.

Ogromną zaletą tego zabiegu jest nie tylko fakt usunięcia włosów raz na zawsze. Jest to również metoda praktycznie bezbolesna, w pełni bezpieczna i niewymagająca specjalnego przygotowania.

Depilację laserową wykonują w swoich gabinetach wykwalifikowani specjaliści. W Polsce ta metoda jest już dostępna powszechnie.

Jak widać, sposobów na usunięcie owłosienia jest wiele. Dzisiaj możemy wybierać tę najbardziej dogodną dla nas. Warto jednak pamiętać, by skłaniać się ku największej skuteczności zabiegów. Golenie włosków co drugi dzień raczej nie wiąże się z czynnością przyjemną. O wiele lepiej jest się pozbyć owłosienia raz na zawsze, by w każdych warunkach móc cieszyć się idealnie gładkim ciałem.

Tekst powstał w oparciu o treści zawarte na stronie Wynajmij Laser.

Foto ilustr. – pixabay.com

Bądź pierwszym, który to skomentuje. Wyraź swoją opinię. on "Jaką depilację owłosienia wybrać?"

Napisz swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


*