Kreator wniosków o 500 plus na PUE ZUS - Kurier OstrowieckiKreator wniosków o 500 plus na PUE ZUS

Zakład Ubezpieczeń Społecznych przygotował specjalny kreator wniosków na Platformie Usług Elektronicznych ZUS dla rodzin wnioskujących o świadczenie 500 plus. Więcej poniżej!

Od 2022 r. obsługę 500 plus zacznie przejmować Zakład Ubezpieczeń Społecznych. To oznacza, że sprawy dotyczące świadczeń przyznanych przed 1 stycznia 2022 r. nadal będą realizowane przez samorządy, które będą kontynuowały wypłatę tych już przyznanych świadczeń do końca maja 2022 r. Od 2022 r. obsługę 500 plus zacznie przejmować Zakład Ubezpieczeń Społecznych. To oznacza, że sprawy dotyczące świadczeń przyznanych przed 1 stycznia 2022 r. nadal będą realizowane przez samorządy, które będą kontynuowały wypłatę tych już przyznanych świadczeń do końca maja 2022 r.

Natomiast ZUS od 1 stycznia będzie wypłacał nowe, przyznane przez siebie świadczenia. W lutym zacznie też przyjmować wnioski na kolejny okres świadczeniowy, który rozpocznie się od 1 czerwca 2022 r. i potrwa do 31 maja 2023 r.

Przygotowany został specjalny kreator wniosków na PUE ZUS dla rodzin wnioskujących o świadczenie 500 plus.

„Kreator wniosków został przetestowany, działa prawidłowo i został uruchomiony przez ZUS 1 stycznia 2022 r. Dotyczy to wniosków o +500 plus+ dla tych rodziców, którzy nie otrzymują +500 plus+ z gminy. Chodzi o osoby, którym dopiero urodziło się dziecko lub wrócili z zagranicy spoza Unii Europejskiej. Kreatory wniosku pomogą, krok po kroku, wypełnić wniosek, uwzględniając specyfikę danego wnioskodawcy. Tym samym wyeliminowane zostaną pomyłki na papierowych wnioskach” – tłumaczy prof. Gertruda Uścińska – Prezes ZUS.

Wnioski o świadczenie wychowawcze można składać wyłącznie online, a pieniądze będą wypłacane na konto bankowe.

Bądź pierwszym, który to skomentuje. Wyraź swoją opinię. on "Kreator wniosków o 500 plus na PUE ZUS"

Napisz swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


*