Zatrucie tlenkiem węgla - Kurier Ostrowiecki

Zatrucie tlenkiem węgla

Foto: PSP Sandomierz

2 lutego 2023 roku do Straży Pożarnej w Sandomierzu wpłynęło zgłoszenie o podejrzeniu występowania tlenku węgla w domu jednorodzinnym w miejscowości Ostrołęka, gmina Samborzec.
Do zdarzenia zostali zadysponowani ratownicy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Sandomierzu i Ochotniczej Straży Pożarnej w Bogorii Skotnickiej. Więcej poniżej!

Po dojeździe na miejsce zdarzenia kierujący działaniem ratowniczym w  wyniku rozpoznania ustalił, że w budynku mieszkalnym Zespół Ratownictwa Medycznego udziela pomocy poszkodowanej osobie. Kierownik ZRM miał podejrzenia, że przyczyną zdarzenia jest tlenek węgla. Ratownicy wykonali pomiary atmosfery w pomieszczeniach mieszkalnych i stwierdzono obecność tlenku węgla. Wszystkie osoby przebywające w budynku zostały z niego ewakuowane. Budynek został następnie przewietrzony i ponownie sprawdzony – wynik negatywny.  W wyniku zdarzenia trzy osoby zostały zabrane do szpitala na dalszą diagnostykę. W ramach akcji profilaktycznej „Czujka na straży Twojego bezpieczeństwa” przekazano mieszkańcom informację o montażu czujki tlenku węgla – informuje mł. kpt. Krzysztof Tabaka, oficer prasowy PSP w Sandomierzu.

Bądź pierwszym, który to skomentuje. Wyraź swoją opinię. on "Zatrucie tlenkiem węgla"

Napisz swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


*